Zgłoś swoje prace na Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 10”

logo konkursu Rybie oko

Rozpoczął się nabór prac do dziesiątej, jubileuszowej edycji projektu „Rybie Oko” realizowanego od 2001 roku przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” jest jednym z najstarszych w Polsce przeglądów konkursowych młodej sztuki i jedynym, który – dzięki swojej otwartej formule programowej – oferuje publiczności prezentację dzieł artystycznych wykonanych we wszystkich mediach.

„Naszą powinnością jest tworzenie platformy komunikacyjnej dla skonfrontowania dokonań środowiska artystycznego młodego pokolenia, dlatego w ramach biennale – poza ekspozycjami – odbywają się spotkania oraz panele dyskusyjne w oparciu o zaproszonych krytyków i teoretyków sztuki oraz szeroką publiczność” – mówią organizatorzy.

Wśród laureatów i uczestników poprzednich edycji festiwalu znaleźli się tak dziś znaczący na polskiej scenie artyści, jak: Wilhelm Sasnal, Rafał Bujnowski, Dorota Nieznalska, Marcin Maciejowski, Paulina Ołowska, Martyna Czech, Bartosz Kokosiński, Paweł Matyszewski, Krzysztof Maniak i inni.

Projekt będzie organizowany w 3 salonach wystawienniczych BGSW: Galerii Kameralnej i Baszcie Czarownic w Słupsku oraz w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Nadesłane prace oceni grono znakomitych specjalistów z różnych ośrodków kulturalnych i naukowych z całej Polski.

Informacje dotyczące Biennale znajdują się na stronie internetowej www.bgsw.pl.

Link do strony ze zgłoszeniem uczestnictwa TUTAJ.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST