Oprowadzanie z audiodeskrypcją

Przygotowując ofertę edukacyjną projektu G8 – Gimme Shelter, skupiliśmy się na dwóch aspektach, które są ze sobą nierozłączne, czyli poczucie bezpieczeństwa oraz zmysły. Przez ostatnie lata w miejskich trendach znaleźć można powrót do natury i powolne odchodzenie od dominacji zmysłu wzroku. Dlatego też w roku 2022 planujemy zwrócić swą uwagę na pozostałe zmysły i przygotowaliśmy ofertę pełną sensoryczności i czułości.

Poczucie bezpieczeństwa, pewność realności doświadczanych sytuacji, dla tak zwanych osób pełnosprawnych zapewnia pełność zmysłów. Co jeśli któreś z nich zostaną nam zabrane? Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy zapach lub/i smak. Czy mimo przebywania we własnych domu będziemy czuć się bezpiecznie? A co sprawia, że czujemy się bezpiecznie we własnym mieście?

Na te pytania odpowiemy podczas pracy w terenie, działając z instalacjami artystek projektu G8 oraz tkanką miejską.

Prowadząca: Małgorzata Bujak – Aktualnie pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odpowiedzialna jest za Klub Seniora oraz edukację osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalności: Animacja Kultury oraz Krytyka Artystyczna). Radna Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Traffic Design, UrbanLabem Gdynia, NOMUSem, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, tuBAZĄ czy Muzeum Emigracji w Gdyni.

Oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku

  • 16.07.2022, bezpłatne

Współpraca z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Pomorski w Gdyni. Sensoryczne oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Warsztaty dla grupy zorganizowanej, ale jest możliwość dołączenia odbiorców indywidualnych.

Zapisy: edukacja@pgs.pl

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST