Warsztaty ze sztuki nowych mediów.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ze sztuki nowym mediów, które odbędą się w poniedziałek, 5 grudnia 2022 w godzinach 10.00-15.00/16.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
Na warsztaty zapraszamy 12 osób. Prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą laptopa. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy: pnastaly@pgs.pl

Warsztaty zostaną poprowadzone w języku angielskim przez austriackich artystów Martina Breindl’a oraz Norberta Math’a i będą składały się z części teoretycznej oraz praktycznej, zrealizowanej w przestrzeni wystawienniczej Galerii.

Warsztaty realizowane są przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

***

Martin Breindl

(ur. 1963 Wiedeń) studiował na Uniwersytecie Sztuk Użytkowych w Wiedniu (dyplom 2001) oraz na Uniwersytecie Wiedeńskim. Pracuje w dziedzinach media-performance, instalacji, net.art, radio art, sound art, video art i sztuk wizualnych. Od 2001 roku jest jednym z kuratorów FLUSS – stowarzyszenia promującego sztukę fotograficzną i medialną, z siedzibą w Wolkersdorfie, Austria.

Norbert Math

Studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu (elektroakustyka). 1998 – 2002 należał do personelu technicznego i artystycznego w IEM, Uniwersytet Muzyczny, Graz. Od 2001 roku kurator wystawy Fluss – NÖ. Fotoinitiative. 2005 Artysta-rezydent w UMAS, Kanada. Od 2007 roku asystent profesora w Nuova Academia di Belle Arti w Mediolanie. Mieszka w Wiedniu.

Alien Productions

Zostało założone w 1997 roku przez artystów medialnych Andreę Sodomke, Martina Breindla, Norberta Matha i Augusta Blacka jako sieć pracy nad teorią i praktyką nowych technologii i mediów. Od 1985 roku wszyscy czterej artyści przekraczają granice w swojej sztuce technologicznej – jako grupa lub jako jednostki, często we współpracy z innymi artystami. Ich prace obejmują intermedialne performance i instalacje, muzykę elektroniczną, sztukę internetową, sztukę radiową, sztukę dźwięku, sztukę interaktywną, wideo, sztuki wizualne i fotografię artystyczną.

Alien Productions wyróżnia się przede wszystkim projektami opartymi na współpracy z innymi artystami, technikami, teoretykami i naukowcami. Nie jest grupą artystów w klasycznym rozumieniu, ale otwartą siecią twórczej siły, w której specjaliści o różnej proweniencji pracują w sposób interdyscyplinarny. Grupa występuje publicznie w zmieniających się konstelacjach.

Od 2013 roku pracują nad swoim długoterminowym projektem „metamusic”, który angażuje stado szarych papug jako kreatywnych partnerów w artystycznym procesie badawczym.

 

 

 

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST