Ewa Kuryluk
Spotkanie na brzegu morza

Otwarcie wystawy: 17.05. 2024 godzina 18.00

Czas trwania wystawy: 18.05-18.08.2024

Kuratorka: Ania Muszyńska

Kuratorka PGS: Eulalia Domanowska

Współpraca: Fundacja Rodziny Staraków

Mecenas: Polpharma oraz Polpharma Biologics

Wystawę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ewa Kuryluk należy do grona najważniejszych współczesnych polskich artystek. Jest twórczynią wielu języków, materii i technik. Autorką surrealistycznych i groteskowych litografii, akwatint, akwafort i kolaży, czołową przedstawicielką hiperrealizmu w malarstwie, twórczynią przełomowych instalacji z tkaniny, fotografką. Nagradzaną pisarką i poetką oraz badaczką i historyczką sztuki. Humanistką.
Na indywidualnej wystawie artystki „Spotkanie na brzegu morza” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie zostaną zaprezentowane między innymi wczesne prace Ewy Kuryluk, z przełomu lat 60-tych i 70-tych XX wieku, które w większości dotąd nie były pokazywane w Polsce. To wybór kolaży oraz obrazy z cykli „Człekopejzaże” i „Ekrany”. Zaprezentujemy także monumentalną i jedną z najsłynniejszych instalacji z tkaniny – Teatr Miłości z 1986 roku.  Uzupełnieniem będzie wybór autofotografii.
To imponujący w skali zapis kolejnych etapów życia artystki. Wyraźnie wiąże wszystkie artystyczne poszukiwania Ewy Kuryluk, skupione wokół przewodniej idei „prawdziwego wizerunku – vera-icon”.

Komunikacja i promocja: Alina Balcerek-Budźko

Patroni medialni: artinfo.pl, esopot.pl, Prestiż, SZUM, Zawsze Pomorze, Rynek i Sztuka, trojmiasto.pl, SALON

Uwaga!
Ze względu na wymogi konserwatorskie, prosimy by na wystawę Ewa Kuryluk „Spotkanie na brzegu morza” nie przychodzić ze zwierzętami. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Do pobrania:

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST