Zatańcz ze mną – Figury i figurki / 16.07.2023

Figury i figurki / Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość

Zadania i gry ruchowe na zielonej trawie – dla rodzin

16.07.23 (niedziela), godz. 11.00 – 12.30

Państwowa Galerii Sztuki / Park Północny

Warsztaty ruchowe Zatańcz ze mną to spotkanie w obecności roślin i monumentalnych rzeźb Tony’ego Cragga, w trakcie których uczestniczki i uczestnicy będą odkrywać różne formy ruchu inspirowane otoczeniem. Cykl rozpoczynamy od warsztatów Figury i figurki.

Inspirując się rzeźbami Tonego Cragga będziemy przez zabawę  poznawać swoje ciała i możliwości tworzenia różnych form figuratywnych. Nie będziemy jednak zastygać w bezruchu, lecz pozwolimy swobodnie tym formom ewoluować. Będziemy doszukiwać się podobieństw między kształtami rzeźb i organicznymi, naturalnymi formami otaczającej nas przyrody. Wykorzystując rytm i ruch będziemy budować ruchome kolaże rozwijając dziecięcą wyobraźnię i wzajemną współpracę.

  • prowadzenie: Magda Jędra, Anna Steller
  • zbiórka przed Klubem Sfinks700, Park Pólnocny (w razie deszczu warsztaty odbędą się w PGS)
  • dla rodzin (bezpłatne)

Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00;

e-mail: edukacja@pgs.pl,  tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111

Anna Steller – tancerka, performerka, choreografka. Od wielu lat tworzy własne performensy, spektakle i choreografie. Jako performerka koncentruje się głównie na przejrzystości i szczerości przekazu, na radykalnych rozwiązaniach artystycznych.

Interesuje ją praca w duecie, praca z artystą o innych obszarach zainteresowań, negocjacja na polu sztuki z której rodzi się nowa, świeża jakość. Interdyscyplinarność tańca i performensu to obszar, który bada od lat, próbując zrozumieć i przekazać publiczności ważne dla niej treści i koncepcje. W 2005 r wraz z Magdą Jędrą założyła kolektyw Good Girl Killer, w ramach którego do dziś tworzą wspólne prace.

Fot. Anna Rezulak

Magda Jędra – tancerka, choreografka, performerka. W swoich pracach choreograficznych łączy sztukę performansu z podejściem site-specific. Od kilku lat pogłębia wiedzę o przyrodzie, poszukując kanałów komunikacji między ciałem ludzkim a roślinnym. W 2019 roku rozpoczęła pracę nad koncepcją „botanicznego ciała”, a grudniu tego samego roku w ramach Global Practice Sharing zaprezentowała efekty rezydencji artystycznej i poszukiwań w Judson Memorial Church, w Nowym Jorku. Praktyka ciała botanicznego jest rozwijana w jej ostatniej pracy „Złe ziele” (premiera 2021, 20. Festiwal Ciało/Umysł w Warszawie) oraz podczas (plenerowych) warsztatów ruchowych.

Fot. Monika Orpik

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Sopotu.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST