Warsztaty Wielkanocne dla dzieci

warsztaty wielkanocne

Warsztaty Wielkanocne dla przedszkoli i szkół podstawowych

Kraszanka czy pisanka?
Oklejanki, kraszanki, pisanki… Tradycja dekorowania jaj wielkanocnych znana jest w Polsce od ponad tysiąca lat. Na zajęciach zapoznamy się ze zwyczajami i symbolami związanymi z okresem Świąt Wielkanocnych. W drugiej części zajęć dzieci samodzielnie wykonają wielkanocne pisanki i ozdoby świąteczne w różnych technikach. 

Doskonały jak… mazurek!
Mazurki wielkanocne symbolizują doskonałość. To oznaka kunsztu, więc najlepiej jeśli jest to wypiek domowy, będący wyrazem naszych umiejętności. Ale to także symbol nieukształtowanej materii przemienionej w formę doskonałą. Jego słodycz jest nagrodą za wytrwanie w umartwieniach w czasie Wielkiego Postu. Ozdabianie mazurka przypomina pracę rzeźbiarza, który wkłada całe swoje serce w stworzenie pięknej, niepowtarzalnej formy. Podczas warsztatów dzieci zabawią się w artystów i stworzą własne – plastelinowe projekty barwnych, świątecznych mazurków.

Zasady rezerwacji:
1. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
Marta Sarnowska- główny specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, edukacja@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 111
Katarzyna Kaus- główny specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, wystawy@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 116
Joanna Kustra – główny specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, koordynacja@pgs.pl, tel. 58 551 06 21 wew. 112
2. Przy rezerwacji należy podać:
– wybrane zajęcia
– preferowany termin i godzinę (od pn. do pt. w godz. 9:00-15:00)
– liczebność grupy (maksymalnie 25 osób), numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna
3. Zajęcia należy zamawiać z tygodniowym wyprzedzeniem.
4. Cena zajęć wynosi 50 zł. Opłata pobierana jest w kasie PGS bezpośrednio przed zajęciami. Wstęp na wystawy 3 zł od osoby (bilet grupowy). Nauczyciele i opiekunowie – wstęp wolny.
5. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać niezbędne dane (nazwa instytucji, adres z kodem pocztowym, NIP) podczas dokonywania rezerwacji.
6. Opiekun ma obowiązek pozostania z grupą przez cały czas pobytu w Galerii oraz jest odpowiedzialny za utrzymanie dyscypliny.
7. Czas trwania zajęć: ok. 60 min

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST