Warsztaty „Seniorko, seniorze: sztuka!”

Zapraszamy na drugie warsztaty dla Seniorek i Seniorów towarzyszące wystawie Kolektywu Kobiecego g8 pt. „Gimme shelter”.

Przygotowując ofertę edukacyjną projektu G8 – Gimme Shelter, skupiliśmy się na dwóch aspektach, które są ze sobą nierozłączne, czyli poczucie bezpieczeństwa oraz zmysły. Przez ostatnie lata w miejskich trendach znaleźć można powrót do natury i powolne odchodzenie od dominacji zmysłu wzroku. Dlatego też w roku 2022 planujemy zwrócić swą uwagę na pozostałe zmysły i przygotowaliśmy ofertę pełną sensoryczności i czułości.

Poczucie bezpieczeństwa, pewność realności doświadczanych sytuacji, dla tak zwanych osób pełnosprawnych zapewnia pełność zmysłów. Co jeśli któreś z nich zostaną nam zabrane? Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy zapach lub/i smak. Czy mimo przebywania we własnych domu będziemy czuć się bezpiecznie? A co sprawia, że czujemy się bezpiecznie we własnym mieście?

Na te pytania odpowiemy podczas pracy w terenie, działając z instalacjami artystek projektu G8 oraz tkanką miejską.

Prowadząca: Małgorzata Bujak – Aktualnie pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odpowiedzialna jest za Klub Seniora oraz edukację osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalności: Animacja Kultury oraz Krytyka Artystyczna). Radna Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Traffic Design, UrbanLabem Gdynia, NOMUSem, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, tuBAZĄ czy Muzeum Emigracji w Gdyni.

Spotkanie nr II

  • 30.07.2022, bilet wstępu 15 zł

Seniorko, seniorze: sztuka!

Warsztat z tworzenia własnej instalacji artystycznej, mający na celu wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas pierwszego spotkania w praktyce. Efemeryczne instalacje będą miały na celu podkreślenie tematów aktualnie ważnych dla osób starszych.

 

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST