Zapraszamy na warsztaty ,,Ruchomy obraz – jak uchwycić dynamikę na papierze?” towarzyszące wystawie Dominika Lejmana Lynatycy/Lunatyczki.
Warsztaty inspirowane są ,,Ruchomymi obrazami” Dominika Lejmana, nazywanymi również videofreskami. Spotkanie rozpocznie się krótkim omówieniem, czym jest „ruch” w sztuce (nie tylko fizyczny, ale też emocjonalny), uczestnicy zapoznają się z przykładami przedstawienia ruchu w sztuce oraz zastanowią się nad tym, jak można pokazać ruch bez animacji? Jakie narzędzia pomagają oddać dynamikę? Następnie przy użyciu węgla, tuszu i kredek wykonane zostaną szkice metodą gesture drawing
Informacje praktyczne:
10 maja 2025 | sobota
Godzina: 11:00 – 12:30
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2
Prowadzenie: Nikita Koptiev
Spotykamy się o godzinie 10:50 w holu PGS
Warsztaty dla rodzin z dziećmi
Udział w warsztatach i wstęp na 3 wystawy w PGS – 15 zł/os.
Bilet rodzinny / min. 3 osoby – 30 zł
Na wydarzenie obowiązują na zapisy. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00:
📩 edukacja@pgs.pl
☎ 58 551 06 21 wew. 104 lub 111
Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia.
Nikita Koptiew (ur. 30 marca 1989 r. w Kijowie) – artysta wizualny, grafik, twórca interdyscyplinarny.
Wychowany w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w Sopocie, gdzie z pasją zapuszcza korzenie. Jego twórczość to nieustanne eksplorowanie granic estetyki – w pracach często pojawia się brzydota, deformacja, absurd i anomalie, które służą jako narzędzia ekspresji emocji i refleksji.
Choć głównym medium Nikity jest grafika, swobodnie porusza się również w obszarze malarstwa, rzeźby, fotografii, biżuterii, literatury oraz – ostatnio – tatuażu.
Współzałożyciel Bakcyl Atelier – przestrzeni artystycznej prowadzonej wraz z Anią Ściążko. To miejsce, które łączy działalność warsztatową, wystawienniczą i rzemieślniczą – działa jako galeria, studio i sklep z odnawianymi meblami. Mieści się przy ul. Haffnera 41 w Sopocie i stanowi otwartą platformę dla mieszkańców oraz przyjezdnych.
Twórczość Nikity wyrasta z emocji i obserwacji natury. Inspiracje dojrzewają w nim długo, by niespodziewanie wybuchnąć w formie dzieła – czasem osobistego, czasem przefiltrowanego banału. Jak sam mówi: „Natura to sztuka”. Wystarczy się przyjrzeć.