Warsztaty plastyczne „Materia czerwieni”

Szczelina pozioma w ciemnej czerwieni

Warsztaty plastyczne „Materia czerwieni” towarzyszą wystawie „Nazywam się Czerwień”.

2 listopada 2019 – 10 stycznia 2020
Zajęcia odbywają się: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-11:30
Przeznaczone są: dla dzieci w wieku 7-15 lat.
Czas trwania: 60 minut
Rezerwacja: edukacja@pgs.pl lub tel. 58 551 06 21 wew. 116
Koszt: 50 zł za grupę (płata pobierana jest w kasie PGS bezpośrednio przed zajęciami)

Jak wpływa na nas kolor czerwony – uspokaja czy pobudza? I dlaczego? Czy kojarzy się nam z czymś szczególnym – z uczuciem lub wspomnieniem? Czy możemy mieć wiele różnych czerwieni? 

Na wszystkie te pytania będziemy odpowiadać w trakcie naszych najnowszych warsztatów plastycznych, towarzyszących wystawie „Nazywam się Czerwień”, którą można oglądać w Państwowej Galerii Sztuki do 12 stycznia 2020 roku. Wystawa, której tematem przewodnim uczyniono właśnie czerwień, jest nie tylko ekspozycją najwybitniejszych prac polskich artystów XX i XXI wieku, lecz także idealnym pretekstem do oswajania młodych widzów ze sztuką współczesną. 

W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać czerwone pigmenty malarskie,  dowiedzieć się skąd pochodzą, do czego były wykorzystywane i jak wyglądała ich produkcja. Warsztatom towarzyszy pokaz wykonywania farb olejnych tradycyjną techniką ucierania. Zwieńczeniem spotkania będzie stworzenie wspólnej, wielkoformatowej pracy w odcieniach czerwieni. 

Do pobrania:
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników wydarzeń organizowanych przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST