Warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji rozpoczęcia WAKACJI! (25 czerwca)

Warsztaty plastyczne dla dzieci z rozpoczęcia WAKACJI

Na dobry początek wakacji zapraszamy Wasze dzieci (i Was, dorosłych też) na pierwsze, wakacyjne warsztaty plastyczne. Dwujęzyczne (polsko-ukraińskie) spotkanie będzie niezapomnianym przeżyciem dla dzieci z obu krajów.

Twórcze i pełne zabawy spotkanie ze sztuką odbędzie się w przestrzeni naszej wystawy “Góry – Morze, Morze – Góry”. Prezentowane na wystawie prace różnorodnych artystów i artystek staną się punktem wyjścia oraz źródłem inspiracji dla naszych wspólnych, malarskich poszukiwań.

Warsztaty poprowadzi Marta Zwarycz, artystka specjalizującej się w narodowym stylu sztuki Ukrainy – malarstwie petrykiwskim. Każdy z młodych adeptów i adeptek sztuki, pod jej profesjonalnym kierunkiem, wykonaj własne dzieła sztuki.

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny
  • Nie obowiązują zapisy
  • Warsztaty prowadzone w języku polskim i ukraińskim.
  • Prowadzenie: Marta Zwarycz

Marta Zwarycz – projektantka wnętrz i wykładowca. Urodzona w 1989 roku w Drohobyczu na Ukrainie, znanym jako miasto rodzinne grafika i mistrza słowa polskiego Bruno Schulza. Ukończyła Wyższe Liceum Artystyczno-Zawodowe w Stryju na Wydziale malarstwa na drewnie – malarstwo petrykiwskiego – uznanego przez UNESCO za Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe Świata (w 2013 roku). W 2013 roku ukończyła Zakarpatski Instytut Artystyczny (ASP) na Wydziale Projektowania Wnętrz.

„Jestem zawodową artystką od 15 lat. Większość moich obrazów opiera się na sztucę ludowej. Preferuję malarstwo petrykiwskie. Tworzę je w sposób tradycyjny, jak i związany ze sztuką współczesną. Uważam, że sztuka ludowa nie powinna zanikać, lecz nabywać ciekawych interpretacji we współczesnym świecie. To bogactwo kolorów i ornamentów, które pozwalają na niesamowitą możliwość tworzenia arcydzieł. Poprzez warsztaty sztuki petrykiwskiej integruję społeczeństwa polskie i ukraińskie. Zagłębiam uczestników w świat magii tradycji, zasad malowania oraz ciekawych nietypowych technik tego malarstwa.


ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST