Warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Warsztaty odbędą się w holu Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w przestrzeni wystawy “Góry – Morze, Morze – Góry”. Prezentowane prace staną się punktem wyjścia, źródłem inspiracji do naszych malarskich poszukiwań. Pod okiem Marty Zwarycz, artystki specjalizującej się w malarstwie petrykiwskim, uczestnicy wykonają swoje własne działa sztuki.

  • udział w warsztatach jest bezpłatny
  • nie obowiązują zapisy
  • warsztaty będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.
  • prowadzenie: Marta Zwarycz

Marta Zwarycz – projektantka wnętrz i wykładowca. Urodzona w 1989 roku w Drohobyczu na Ukrainie, znanym jako miasto rodzinne grafika i mistrza słowa polskiego Bruno Schulza. Ukończyła Wyższe Liceum Artystyczno-Zawodowe w Stryju na Wydziale malarstwa na drewnie – malarstwo petrykiwskiego – uznanego przez UNESCO za Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe Świata (w 2013 roku). W 2013 roku ukończyła Zakarpatski Instytut Artystyczny (ASP) na Wydziale Projektowania Wnętrz.

„Jestem zawodową artystką od 15 lat. Większość moich obrazów opiera się na sztucę ludowej. Preferuję malarstwo petrykiwskie. Tworzę je w sposób tradycyjny, jak i związany ze sztuką współczesną. Uważam, że sztuka ludowa nie powinna zanikać, lecz nabywać ciekawych interpretacji we współczesnym świecie. To bogactwo kolorów i ornamentów, które pozwalają na niesamowitą możliwość tworzenia arcydzieł. Poprzez warsztaty sztuki petrykiwskiej integruję społeczeństwa polskie i ukraińskie. Zagłębiam uczestników w świat magii tradycji, zasad malowania oraz ciekawych nietypowych technik tego malarstwa.

Druga część warsztatów dla dzieci w PGS odbędzie się 25 czerwca 2022. O szczegółach poinformujemy niedługo.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST