Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Granice koloru”

warsztaty poświęcone granicom koloru w sztuce.

Warsztaty dla grup zorganizowanych – przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe. Warsztaty towarzyszą wystawie Aleksandry Szewczuk „Granice”.

Artyści zawsze wyrażali poprzez kolor wartości duchowe, nadawali elementom swoich dzieł znaczenia symboliczne, zwracali uwagę na ich wewnętrzną energię. Nie ma znaczenia czy mówimy o malarstwie realistycznym czy abstrakcyjnym. A może właśnie w przypadku abstrakcji jest to jeszcze bardziej wyraziste, widoczne i odczuwalne?

Zapraszamy wszystkie grupy szkolne do zapisywania się na warsztaty poświęcone granicom koloru w sztuce.

Zajęcia rozpoczniemy od odwiedzenia wystawy Aleksandry Szewczuk, poznamy twórczość sopockiej artystki i dowiemy się czym jest colorfield painting. W części warsztatowej skupimy się na technicznym procesie wykonywania farb, najczęściej wykorzystywanych barwnikach i podłożach malarskich. Następnie zaś każdy z uczestników wykona własną abstrakcję w duchu colorfield painting.

Warsztaty realizowane są od poniedziałku do czwartku, przez cały kwiecień 2022 roku. Zajęcia przeznaczone są dla zorganizowanych grup szkolnych. Prosimy o zapisy z min. tygodniowym wyprzedzeniem.

  • prowadzenie: Maja Murawska
  • forma warsztatów: stacjonarna (w siedzibie PGS, Plac Zdrojowy 2, Sopot)
  • czas trwania zajęć: około 60 min.
  • zapisy: Maja Murawska, edukacja@pgs.pl
  • koszt: 50 zł/grupa
ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST