Warsztaty artystyczne dla dzieci

Warsztaty

13, 20, 27 sierpnia 2021 r.

Trzy artystki, trzy generacje, trzy zupełnie odrębne wizje artystyczne.

Dzięki letnim warsztatom artystycznym dla dzieci, zorganizowanym przez Państwową Galerię Sztuki, wakacyjny wypoczynek w sopockim kurorcie będzie niezapomnianym przeżyciem twórczym. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie dzieci od 7 lat. Naszą inspiracją do działania będzie Skwer Kuracyjny wraz z fontanną, leżakami, kwiatami oraz molo.

Warsztaty poprowadzą: Gosia Golińska, Anita Cempa, Oriana Baścik

Miejsce: Tarasy PGS od strony molo

Termin: piątki 13, 20 i 27 sierpnia, o godz. 11:00

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy

Zapisy: edukacja@pgs.pl

Odbitki z wakacji, 13.08.2021 r.

Na czym polega grafika warsztatowa? Co to jest linoryt? – na te i inne odpowiemy już 13 sierpnia na zajęciach organizowanych przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie! Jednodniowe warsztaty, skierowane do najmłodszych adeptów sztuki, poprowadzi trójmiejska artystka Oriana Baścik. W trakcie bezpłatnych warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami technik graficznych, nauczą posługiwać się dłutem
i zrealizują własne graficzne prace w technice linorytu. Jeżeli więc Twoje dziecko przejawia zainteresowanie sztuką i czynnościami manualnymi, zdecydowanie musi być tego dnia
z nami!

Artystyczne wachlarze, 20.08.2021r.

Za oknem upał, żar leje się z nieba, lecz Państwowa Galeria Sztuki oferuje niepowtarzalny sposób na ochłodę! Dzięki warsztatom, które przygotowała dla was Anita Cempa, nawet największe tropiki staną się okazją do zabawy. Każdy z uczestników wykona autorski, kolorowy, mieniący się złotem, artystyczny wachlarz. Inspiracją do działań będą oczywiście wakacyjne, morskie klimaty.

Pocztówki z PGS, 27.08.2021 r.

Ostatnie dni wakacji w Sopocie? Wspólnie z nami możesz zatrzymać swoje letnie wspomnienia w formie wyjątkowych artystycznych pocztówek. Warsztaty, prowadzone przez Gosię Golińską, są kontynuacją projektu rozpoczętego w już 1990 roku. Pocztówki własnego autorstwa – opieczętowane i zapisane bazgrołami lub krągłymi literami, z treścią i bez treści, z doklejonymi elementami – zostaną wysłane przez uczestników pod wskazane adresy. 
To niecodzienna zachęta do kontynuowania tradycji wysyłania kartek, nie tylko świątecznych.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST