Uroczyste odsłonięcie rzeźb plenerowych w Parku Północnym

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski i Dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie Eulalia Domanowska oraz Jolanta Ronczewska – Córka Stanisława Horno-Popławskiego i Artystki
zapraszają w dniu 8 listopada 2022 o g.12.00 do Parku Północnego w Sopocie w pobliżu Alei im. Stanisława Horno-Popławskiego na uroczyste odsłonięcie rzeźb w ramach projektu „STANISŁAW HORNO-POPŁAWSKI (1902-1997) w 120. rocznicę urodzin i Hornianki: prof. Janina Stefanowicz-Schmidt, prof. Hanna Brzuszkiewicz”

Odsłonięte kompozycje staną się częścią plenerowej kolekcji rzeźbiarskiej PGS w Sopocie.

Specjalne podziękowania dla Pani Moniki Olszewskiej, Pani Wandy Oleksowicz i Pani Magdaleny Opic oraz wszystkich Osób, które wsparły projekt.

Po uroczystości zapraszamy na wykład kuratorki projektu, znakomitej historyczki sztuki Doroty Grubby-Thiede z Zakładu Historii i Teorii Sztuki ASP w Gdańsku pt. „STANISŁAW HORNO-POPŁAWSKI (1902-1997) i Hornianki: prof. Janina Stefanowicz-Schmidt, prof. Hanna Brzuszkiewicz – w kontekście sztuki współczesnej”.

📅 Odsłonięcie rzeźb: 8 listopada 2022, g. 12:00, Park Północny w Sopocie w pobliżu Alei im. Stanisława Horno-Popławskiego
📅 Wykład: 8 listopada 2022, g. 14:00, siedziba PGS w Sopocie

  • Kuratorka projektu Dorota Grubba-Thiede, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata.
  • Koordynatorka projektu z ramienia PGS w Sopocie – Maja Murawska.
  • Współpraca: Andrzej Karolewicz, Miłosz Thiede, Zespół PGS w Sopocie, Wojciech Lesiecki, Adam Neuman, Henryk Pionk, Piotr Więckowski, Przemysław Chodań.

Do pobrania

***

„STANISŁAW HORNO-POPŁAWSKI (1902-1997) w 120. rocznicę urodzin i Hornianki: prof. Janina Stefanowicz-Schmidt, prof. Hanna Brzuszkiewicz”.

Dofinansowano ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

pn. Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022
pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa zadania: „Stanisław Horno-Popławski (1902-1997) w 120. rocznicę urodzin i Hornianki”

Wartość dofinansowania
73 650,00 zł

Całkowity koszt inwestycji
82 350,00 zł

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST