Szymon Brodziak „Jesteś tym, co widzisz”

Szymon Brodziak

20 września – 20 października 2019

Wystawa czynna: od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 – 19:00

Wernisaż: 19 września o godz. 19:30

Partnerzy: Brodziak Gallery

WYSTAWA W HOLACH GALERII

Wstęp wolny!

„Jesteś tym, co widzisz” – to artystyczne credo Szymona Brodziaka, który w tym roku zajął 1. miejsce w światowym rankingu World’s Top 10 Black & White Photographers. O swoich zdjęciach lubi mówić, że są jak kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Brodziak, wirtuoz czarno-białej fotografii, z wyjątkową starannością tworzy swoje nieruchome historie, których bohaterkami są kobiety. Ich piękno i moc podkreślone są przez artystę poprzez wpisywanie modelek w wyszukane, nieoczywiste scenerie. Zazwyczaj to właśnie miejsca inspirują Szymona Brodziaka do tworzenia swoich wizji, opowiadania emocjonalnych historii, których efektem końcowym niezmiennie pozostaje piękno.

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie prezentuje przekrój fotografii z okresu całej twórczości Szymona Brodziaka. Należą do niej m.in. fotografie, które można było podziwiać na wystawie „Newton. Horvat. Brodziak” w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, a także te, należące do oferty Brodziak Gallery. Wystawa ta poprzedza premierę nowego albumu artysty, o tym samym tytule: „Jesteś tym, co widzisz”. Nowa publikacja przedstawia dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy – przez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. „Poprzez dramaturgię zdjęć Brodziaka, mamy wrażenie oglądania spektakularnych kadrów filmowych” – mówi dr Matthias Harder, kurator oraz dyrektor Fundacji Helmuta Newtona.

Ekspozycja jest zaproszeniem do zanurzenia się w czarno-białym świecie mistrza fotografii.

Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., In Your Pocket, Trojmiasto.pl, Pomorskie.eu, Prestiż Magazyn Trójmiejski, RADIO PLUS, Rynek i Sztuka

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST