Spotkanie z kolekcjonerem Cezarym Pieczyńskim na wystawie “Fotografia na rozdrożu”.

spotkani z kolekcjonerem Cezarym Pieczyńskim

W środę 2 czerwca zapraszamy na spotkanie z kolekcjonerem Cezarym Pieczyńskim. Pieczyński jest twórcą przekrojowego zbioru fotografii obejmującego mistrzów i mistrzynie kadru od końca XIX do XXI wieku, który od 3 czerwca udostępnimy do zwiedzania na wystawie pt. “Fotografia na rozdrożu. Prace z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego”.

Zapraszamy od 17:00 do 19:00. Wstęp wolny.

Uwaga: spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

CEZARY PIECZYŃSKI — kurator, wydawca, kolekcjoner sztuki, założyciel Galerii Piekary w Poznaniu. Galeria działa w Poznaniu od 17 lat. Nazwę wzięła od swojej poprzedniej lokalizacji, czyli ulicy Piekary. Obecnie funkcjonuje w budynkach Centrum Kultury Zamek, przy uroczym Dziedzińcu Różanym. Piekary są galerią autorską Pieczyńskiego, w której programie mieszczą się trzy nurty.

Pierwszy związany jest z klasykami nowoczesności, czyli postaciami historycznymi częstokroć przywoływanymi z niepamięci, sytuującymi się poza oficjalnym dyskursem historii sztuki XX wieku. Drugi nurt to sztuka bieżąca, czyli wystawy artystów współczesnych, też tych związanych z Galerią Piekary. Trzeci zaś, związany jest z zainteresowaniami kolekcjonerskimi założyciela, czyli fotografią.

Galeria wydaje też przygotowane z pietyzmem książki o sztuce. Cezary Pieczyński jest także kolekcjonerem książek.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST