Spotkanie z cyklu Morska Planeta – Świat w mikroskali

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Morska Planeta, które odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki. Zaproszeni gości podzielą się lokalnym, globalnym, ale przede wszystkim interdyscyplinarnym spojrzeniem na temat ŚWIATA W MIKROSKALI.

 

W wydarzeniu wezmą udział:

dr hab. Emilia Trudnowska – ekolożka morza, IO PAN

Blanka Byrwa – projektantka, fundacja CUMY

Andrzej Krzemiński – dyrektor kreatywny, firma Boomplastic

 

dr hab. Emilia Trudnowska, prof. IOPAN

Jako biolog morza jest pasjonatką życia w oceanach, a szczególnie losu wszelkich w nim zawieszonych drobin, tj. planktonu oraz agregatów różnego rodzaju materii (morskiego śniegu). Jej zainteresowania oscylują wokół rozpoznania wzorców rozmieszczenia różnych typów materii zawieszonej oraz ich relacji. Od kilkunastu lat pracuje w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie nad szukaniem odpowiedzi na pytania wciąż nurtujące ekologów morza z zakresu wzorców występowania planktonu oraz funkcjonowania ekosystemów pelagicznych w nawiązaniu do dynamiki środowiska. Swoje badania prowadzi głównie w Arktyce. Prywatnie jest mamą dwóch córek, z którymi podróżuje po świecie poznając świat z możliwie wielu perspektyw.

Blanka Byrwa

Projektantka z Gdańska, prowadząca studio architektury wnętrz BBAD, specjalizujące się w projektach lokali usługowych i w konstrukcjach stalowych. Laureatka nagród w konkursach Architektura Murator „Mieszkanie Młodego Architekta”, „Minimum” na Łódzkim Festiwalu Designu oraz w konkursie Elle Decoration 2018. Założycielka Fundacji CUMY – Makersapce na Stoczni Gdańskiej. Projektantka bio materiałów, ekspertka w dziedzinie badania bioplastiku, zasobów naturalnych oraz gospodarki cyrkularnej materiałów. Organizatorka warsztatów biomateriałowych, kuratorka wystaw „Glony” i „Odpady” na Gdynia Design Days.

Fotograf Michał Algebra

Adam Krzemiński

Przede wszystkim praktyk, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie, nastawiony na proaktywność, odważnie szuka rozwiązań tam, gdzie pozornie ich brak. Wierzy, że ekologia i biznes mogą współistnieć w środowisku mając wspólny, zrównoważony cel. Ekspert w zakresie modelowania biznesowego, zarządzania wzornictwem przemysłowym oraz budowania strategii przedsiębiorstw. Ceni otwartość i transparentność w komunikacji.

Adam Krzemiński – na zdjęciu ze współzałożycielką firmy Boomplastic – Dorotą Balewicz

 

Spotkanie, jak zawsze, będzie moderować dr Paulina Pakszys (IO PAN). Liczymy na Państwa udział i ciekawą dyskusję!

Cykl jest współorganizowany przez Instytut Oceanologii PAN oraz dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST