Spotkanie z cyklu Morska Planeta – KOLOR I ŚWIATŁO

W czwartek 20.07 o godz. 18.00 przestrzeń Państwowej Galerii Sztuki stanie się miejscem interdyscyplinarnej rozmowy o morzu Bałtyckim. Tym razem wątkiem przewodnim jest KOLOR I ŚWIATŁO, a w swoich wypowiedziach nawiążą do niego:

dr hab. Sławomir Sagan, prof. IO PAN – fizyk morza, zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk w Sopocie, od 2023 delegat krajowy do Międzyrządowej Komisji Oceanograficznej UNESCO (IOC UNESCO).

dr Justyna Górowska – hydrofeministka, artystka performance, wykłada na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, razem z dr Eweliną Jarosz współtworzy duet Cyber Nymphos.

dr Ewelina Jarosz – badaczka w nurcie queerowo-feministycznj błękitnej feministycznej humanistyki, artystką performance, adiunktka w Katedrze Mediów i Badań Kulturowych w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, razem z dr Justyną Górowską współtworzy duet Cyber Nymphos.

Patrycja Nowakowska – biolożka morza, doktorantka w IO PAN, odpowiedzialna za komunikację i poprawność merytoryczną treści publikowanych w ramach działalności Fundacji Mare.

Spotkanie będzie moderowane przez: dr Paulinę Pakszys (IO PAN).

Cykl jest współorganizowany przez Instytut Oceanologii PAN oraz dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.

 

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST