Spotkanie twórców kalendarza ZE słów

Spotkanie duetu artystycznego „Twożywo”, Mariusza Libla i Krzysztofa Sidorka z Karoliną Vysatą.

Grupa artystyczna powołana w 1995 roku, pierwotnie pod nazwą Pinokio. W ostatnim, dwuosobowym składzie Krzysztof Sidorek (ur. 1976) i Mariusz Libel (ur. 1978). Grupa Twożywo istniała w latach 1998-2011. Interesuje ich przede wszystkim przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Ich prace opierają się na grach słownych i prostej grafice. Twożywo inspiruje się konstruktywizmem, pop artem, futuryzmem, reklamą, poezją konkretną. Swoje prace z zasady prezentują w przestrzeni publicznej, by z przekazem móc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Metody i media, które wykorzystują – szablony, vlepki, plakaty i wielkoformatowe murale – skierowane są do przypadkowych przechodniów i spacerowiczów, ale też ilustracje prasowe i filmy animowane – adresowane do internautów, traktując internet jako równie istotny obszar przestrzeni publicznej co miejska ulica.

Ich prace stanowią komentarz do rzeczywistości. W 2006 roku otrzymali Paszport „Polityki” w kategorii sztuki wizualne „za sztukę łączącą w nowatorski sposób słowo z obrazem, za śmiałe wkraczanie ze swymi pracami tam, gdzie sztuka dotychczas nie docierała”. Archiwum grupy dostępne jest w internecie: http://www.twozywo.art.pl

Na spotkaniu zaprezentowany zostanie kalendarz ZE słów. Twórcy opisują go następująco: „Kalendarz ZE słów, które przebrały się za liczebniki. Litery pozbawione rygoru cyfr opisują trzysta sześćdziesiąt pięć niecodzienności. Twożywo numeracji jest budulcem fabuły na każdy dzień – zrywaj ją codziennie, a popłynie międzysłowie. Taka przygoda z liczbami na czas, który masz.”

 

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST