Sobota z Baltic Horizons

W jaki sposób mówić o kryzysie klimatycznym, by nie wywoływać przerażenia wśród odbiorców, tylko motywować ich do podejmowania działań polepszających stan naszej planety? Jedną z najsłynniejszych prac, poruszających problem klimatu, niezwykle silnie skłaniającej do szerszej refleksji jest projekt „Sun & Sea”, prezentowany w Pawilonie Litewskim w 2019 roku. Praca ta zainauguruje nasze rozmowy podczas dyskusji „Jak mówić o kryzysie klimatycznym, by zostać usłyszanym?”. Wspólnie z gośćmi zastanowimy się nad wyróżnieniem najlepszych edukacyjnych metod przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu i ich rozpropagowania.

Następnie Karolina Greś z Fundacji Artystyczna Podróż Hestii opowie o zwycięskim projekcie rzeźby zaproponowanym przez Andriusa Labašauskasa, wyłonionym w 1. edycji konkursu Baltic Horizons, który powstanie w Sopocie jeszcze w 2023 roku.

————————————————————————————————————————————–

Plan wydarzeń – sobota 10.06.

12.00-13.30       JAK MÓWIĆ O KRYZYSIE KLIMATYCZNYM, BY ZOSTAĆ USŁYSZANYM?

14.00-15.30       NOWA RZEŹBA DLA SOPOTU

————————————————————————————————————————————–

Wstęp wolny

————————————————————————————————————————————–

 Baltic Horizons to międzynarodowy konkurs na rzeźbę dla Sopotu, którego tematem są zmiany ekologiczne i wpływ człowieka na środowisko w regionie Bałtyku. Inicjatorami i współorganizatorami konkursu są Miasto Sopot, ERGO Hestia, Fundacja Artystyczna Podróż Hestii oraz Państwowa Galeria Sztuki.

Na wystawie podsumowującej 1. edycję konkursu zobaczymy prace 10 artystów i artystek z Polski, Litwy, Łotwy i Finlandii, reprezentujących różne pokolenia i postawy artystyczne, których łączy wrażliwość na tematy związane ekologią i kondycją człowieka w XXI wieku. Na ekspozycji znajdą się zarówno ich projekty konkursowe, jak i wcześniejsze prace – rzeźby, instalacje, prace wideo, a także dokumentacja fotograficzna działań w przestrzeni publicznej realizowanych przez tych artystów.

————————————————————————————————————————————

Wystawa finałowa I edycji Baltic Horizons dostępna będzie dla zwiedzających do 18 czerwca 2023.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Więcej informacji nt. konkursu Baltic Horizons ➞ https://baltichorizons.com/

Organizatorzy pierwszej edycji konkursu Baltic Horizons: Miasto Sopot, ERGO Hestia, Państwowa Galeria Sztuki oraz Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Espoo (Finlandia), Łotewskie Centrum Sztuki Nowoczesnej w Rydze (Łotwa), Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie (Litwa) oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku (Polska).


Partnerzy wydarzenia:

Honorowi: Ambasada Republiki Litwy, Ambasada Republiki Łotwy, Ambasada Republiki Finlandii, UNEP GRID, UN Global Compact, Instytut Oceanologii,

Medialni: Vogue, Contemporary Lynx, BLOK, Notes na 6 Tygodni, Polityka, Onet, Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST