Rok w Ukrainie. Jak tworzyliśmy multimedialne i interaktywne dziennikarstwo.

Solidarni z objętą wojną Ukrainą, w przededniu rocznicy rosyjskiej agresji, zapraszamy na spotkanie z Jakubem Górnickim (Outriders), reporterem, laureatem Paszportu Polityki w kategorii „kultura cyfrowa”.
Wojna to częsty temat współczesnej kultury – książek, filmów, gier komputerowych. Kiedy przestaje być fikcją i staje się, jak w Ukrainie, częścią codzienności dla milionów ludzi, powstaje pytanie: jak opowiadać o ich doświadczeniu w sposób zrozumiały dla odbiorców żyjących w pokoju. Outriders, medialny start-up utworzony przez Annę i Jakuba Górnickich i współtworzony przez międzynarodowy kolektyw reporterski, znalazł odpowiedź na to pytanie: połączenie wysokiej próby dziennikarstwa z innowacyjnym wykorzystaniem cyfrowych technologii.
Projekt „Jeden dzień w…” stworzony przez Outriders to obraz życia w czasie wojny w sześciu miastach Ukrainy. Reporterzy wspólnie z kolegami z Ukrainy pokazują, jak wygląda życie w cieniu nieustannego zagrożenia bombardowaniami w Kijowie, Odessie, Krzywym Rogu, Zaporożu, Dnieprze, Mikołajowie. Technologia VR/360 pozwala widzom zanurzyć się w życie tych miast i podążać w naturalny sposób za opowieścią narratora.
Rozmowę poprowadzi dziennikarka Małgorzata Żerwe.
  • czwartek, 23.02.2023
  • godz. 18:00-20:00
  • Wstęp na spotkanie w cenie biletu na wystawę

Fot. Marcin Suder

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST