Półkolonie zimowe w Państwowej Galerii Sztuki

Półkolonie zimowe 2020

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na Półkolonie zimowe do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch turnusach, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 13:00.

Zapisy: edukacja@pgs.pl   tel. 58 551 06 21 wew. 116

Koszt: 15 zł/dzień, 70 zł/tydzień, 130 zł/dwa tygodnie (Koszt zajęć nie obejmuje wyżywienia!)

Terminy: 13-17 stycznia 2020, 20-24 stycznia 2020

W czasie trzech, wspólnie spędzonych godzin, uczestnicy warsztatów odbędą artystyczną podróż dookoła świata oraz poznają źródła współczesnej popkultury. Program zajęć obejmuje krótkie wprowadzenie w zagadnienie artystyczne będące wątkiem przewodnim, wspólny oraz indywidualny warsztat plastyczny.

TYDZIEŃ 1 „DOOKOŁA ŚWIATA Z PGS”

13.01.2020 

Chiny – Naszą podróż dookoła świata rozpoczynamy z Chinach. To miejsce, pełne ferii kolorów i smaków, jest także siedzibą jednego z najbardziej charakterystycznych festiwali noworocznych. W trakcie warsztatów wykonamy – inspirowane chińskimi motywami – smoki i lampiony. 

14.01.2020

Wielobarwne koraliki, piórka, cekiny i kryształy. Wszystko to znajdziecie na warsztatach inspirowanych sztuką hinduską i tybetańską. Poznamy podstawowe motywy ornamentalne i wykonamy ogromną mandalę.

15.01.2020

Hawaje – W środku zimy przywołajmy razem wspomnienie lata. Namalujmy na szkle zapach kwiatów, dźwięki ukulele i smak tropikalnych owoców.  W czasie warsztatów poświęconych Hawajom każdy z uczestników wykona także własną mini-piniatę.

16.01.2020

Afryka – kontynent afrykański pełen jest różnorodności, piękna natury i bogactwa kultur. Weź udział w naszych warsztatach i stwórz malarskie pejzaże i maski  inspirowane światem z Króla Lwa. 

17.01.2020

Peru – Ameryka Południowa słynie ze swojej sztuki tradycyjnej. Wspólnie będziemy szukać jej hiszpańskich, afrykańskich i azjatyckiech wpływów, a następnie stworzymy niepowtarzalne ozdoby do zawieszenia na ścianie. Jeśli lubisz pracować z tkaninami, pomponami, cekinami i wełną – to zajęcia właśnie dla Ciebie!

TYDZIEŃ 2 „SZTUKA W CZASACH POP KULTURY”

20.01.2020

Pop art to jeden z najważniejszych kierunków w sztuce XX wieku. Intensywne kolory, wyraziste kontury, proste liternictwo – to obowiązkowe elementy niemalże każdego pop artowskiego dzieła sztuki. Uczestnicy warsztatów wykonają kolażowe prace z wykorzystaniem różnych materiałów i technik artystycznych. 

21.01.2020

Współczesna kultura popularna bardzo często przenosi się do Internetu. Czy sztuka także może znaleźć tam swoje miejsce? Odpowiedzi na to pytanie szukać będziemy w trakcie warsztatów w PGS. Uczestnicy zajęć zajmą się tematyką memów wykorzystujących reprodukcje najbardziej znanych dzieł sztuki.  

22.02.2020

Wielokrotnie powielane portrety Warhola są obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli pop artu. W czasie warsztatów każdy będzie mógł wykonać własny, reliefowy portret w glinie, nawiązujący stylistyką do klasycznych już wizerunków Marylin Monroe. 

23.01.2020

Choć komiksy towarzyszą nam już od ponad 100 lat, w ciągu ostatniej dekady zyskały w Polsce niewyobrażalną wręcz popularność. Uczestnicy warsztatów w PGS poznają historię najważniejszych polskich komiksów oraz wykorzystają niepowtarzalny, autorski projekt okładki komiksu.

24.01.2020

Na zakończenie ferii zimowych każdy z nas stanie się projektantem mody. Uczestnicy warsztatów wykorzystają zdobytą w trakcie całego tygodnia wiedzę i ozdobią T-shirty inspirowane współczesną kulturą popularną.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST