Półkolonie w Państwowej Galerii Sztuki

Dzien dziecka

9-20 lipca 2018 r.
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-13:00

Zapisy: edukacja@pgs.pl, +48 58 551-06-21 wew. 112
Koszt: pojedynczy dzień: 15 zł, jeden tydzień: 70 zł, dwa tygodnie: 130 zł

Uwaga! Limit miejsc: 15

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na wakacyjne warsztaty plastyczne w Państwowej Galerii Sztuki. To dwa tygodnie zajęć rozwijających wyobraźnię i talenty, podczas których dzieci poznają różnorodne techniki artystyczne i praktyczne (np. szycie). Będą tworzyć własne plakaty czy kalejdoskop oraz zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z historii sztuki. Spotkają się także z artystką, Gosia Golińska, która pokaże im jak wygląda praca twórcza od podszewki.

Program:

9 lipca „Szalona abstrakcja”
W takcie zajęć poznamy dzieła współczesnych abstrakcjonistów oraz rodzaje sztuki nieprzedstawiającej. Będziemy też tworzyć własne prace, nastawimy się na zabawę i twórczą improwizację słuchając muzyki!

10 lipca „Pocztówki z aktówki. Warsztaty z Gosią Golińską”
Uczestnicy warsztatów przygotują widokówki, które z pozdrowieniami będzie można wysłać do rodziny i znajomych.

11 lipca „Alfabet czarów wg Gosi Golińskiej”

12 lipca „Warsztaty z Gosią Golińską”
Działania performatywne.

13 lipca „Sopoccy impresjoniści”
Podczas zajęć postaramy się uchwycić wspaniałe widoki Sopotu wraz z grą świateł, zależną od pory dnia, pogody oraz pory roku i zamknąć je na płaskiej powierzchni kartki. Podczas warsztatów dzieci poznają historię impresjonizmu, dowiedzą się, czym się cechuje, jakich podstawowych zasad trzymali się impresjoniści oraz poznają nazwiska najważniejszych przedstawicieli tego kierunku.

16 lipca „Sztruksowe Zające i inne zwierzątka.”
Warsztaty towarzyszą wystawie „Medytacje Fibonacciego i Sztruksowy zając wobec Katarzyny Kobro”, na której prezentowana jest zachowana maskotka Katarzyny Kobro, którą artystka ofiarowała córce – Nice Strzemińskiej. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość uszycia swojej własnej maskotki.

17 lipca „Stwórz swój własny plakat…”
Podczas zajęć nie tylko wykonamy własne plakaty, ale zapoznamy się także z historią plakatu japońskiego odwiedzając wystawę Wielcy nieobecni światowego plakatu.

18 lipca „Moda w kurorcie”
Tworzenie oryginalnych strojów na plażę i nie tylko z materiałów recyklingowych.

19 lipca „Kalejdoskop!”
Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał szanse na stworzenie własnego kalejdoskopu – urządzenia do tworzenia pełnych kolorów, abstrakcyjnych obrazów z kolorowych szkiełek, cekinów itp.

20 lipca „Moja pierwsza wystawa”
Zajęcia podsumowujące dwutygodniowe spotkania w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Przygotowanie wspólnej wystawy dotychczasowo stworzonych prac z możliwością podziwiania ich przez rodziców i opiekunów. Podczas warsztatów dzieci wcielą się w rolę pracowników Państwowej Galerii Sztuki i dowiedzą się, kim jest kurator, kim aranżer, a kim koordynator. Co robią te wszystkie osoby w galerii sztuki? Wspólnie zastanowimy się, co jest potrzebne, żeby zorganizować własną wystawę oraz na co trzeba zwrócić uwagę, żeby nasz pokaz był interesujący i przyciągnął jak najliczniejszą publiczność.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST