Półkolonie w Państwowej Galerii Sztuki

Półkolonie lipiec 2019

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na wakacyjne warsztaty plastyczne w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie!

To dwa tygodnie zajęć rozwijających wyobraźnię i talenty, podczas których dzieci poznają różnorodne techniki artystyczne i praktyczne. 

Termin: 1-12 lipca 2019, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-13:00

Zapisy: edukacja@pgs.pl i wystawy@pgs.pl lub +48 58 551-06-21 wew. 112 i 113

Koszt: pojedynczy dzień 15 zł, jeden tydzień 70 zł, dwa tygodnie 130 zł

Limit miejsc: 15

/W trakcie warsztatów nie jest zapewniane wyżywienie./

Program:

1 lipca – Oznacz się!
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z technikami druku, poznają znaczenie terminów odbitka, matryca, prasa drukarska oraz exlibris. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać własny ekslibris tworząc matrycę z materiałów plastycznych i recyklingowych. 

2 lipca – Utopia – tworzymy idealny świat.
Naszym celem będzie stworzenie idealnego świata! Użyjemy wyobraźni i zastanowimy się czym była i jest utopia w kulturze i sztuce. Wspólnymi siłami wykonamy wielkoformatowe dzieło.

3 lipca – Ceramiczne niespodzianki
Malować można nie tylko na płótnie i papierze. Doskonałym podłożem jest także szkoło i ceramika! Wykorzystując specjalne farby stworzymy niepowtarzalne, kolorowe przedmioty codziennego użytku.

4 lipca – Gra-MY !
Lubisz gry planszowe? My także! Dlatego poświęcamy im całe warsztaty. W trakcie zajęć każdy z uczestników wykona własną, autorską planszówkę. Podsumowaniem zajęć będzie wspólna rozgrywka. 

5 lipca – Tworzymy kolekcję.
W czasie trwania zajęć dzieci będą mogły stworzyć swoją własną, autorską kolekcję dzieł sztuki. Każdy będzie odpowiedzialny za indywidualny wybór dzieł, udział w licytacji oraz zaplanowanie odpowiedniego miejsca ekspozycji.

8 lipca – Bajkopisarstwo
Macie swojego ulubionego bohatera powieści, albo wracacie często do znanych i lubianych przez Was książek? A gdyby tak autorami książek były dzieci? Podczas warsztatów dzieci wspólnie wymyślą opowieść a następnie wcielą się w rolę ilustratora tworząc wspólną pracę.

9 lipca – Kolorowa monotypia
W trakcie zajęć poznamy właściwości kolorów i sposoby ich łączenia. Stworzymy efektowne odbitki w technice monotypia, które wykorzystamy do tworzenia obrazów o różnej tematyce.

10 lipca – Wakacje zaklęte w pudełku
Wakacyjne wspomnienia można uchwycić nie tylko na zdjęciu czy pocztówce, ale także w formach przestrzennych. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają barwne dioramy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych i recyklingowych, które staną się oryginalną pamiątką letnich półkolonii w PGS. 

11 lipca – Magiczne dywany i latające balony
Specjalnie dla młodych miłośników sztuki opracowaliśmy warsztaty, na których nauczymy się podstawowych metod tkackich i wykonamy imponujące, autorskie kompozycje z wykorzystaniem technik przeplatania.

12 lipca – Moja pierwsza wystawa
Zajęcia podsumowujące dwutygodniowe spotkania w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Przygotowanie  wspólnej wystawy dotychczasowo stworzonych prac z możliwością podziwiania ich przez rodziców i opiekunów. Podczas warsztatów dzieci wcielą się w rolę pracowników Państwowej Galerii Sztuki  i dowiedzą się,  kim jest kurator,  kim aranżer, a kim koordynator. Co robią te wszystkie osoby w galerii sztuki?  Wspólnie zastanowimy się, co jest potrzebne, żeby zorganizować własną wystawę oraz na co trzeba zwrócić uwagę, żeby nasz pokaz był interesujący i przyciągnął jak najliczniejszą publiczność.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST