Piątek z Baltic Horizons

Zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki na wystawę Baltic Horizons! Poznamy wyjątkowe dzieła sztuki współczesnej stworzone przez artystów i artystki z Finlandii, Polski, Litwy i Łotwy. Będziemy mieć okazję, by bliżej przyjrzeć się tym rzeźbom i instalacjom.

Poranek rozpoczniemy od zajęć plastycznych dla dzieci, podczas których przeniesiemy się do wciąż spowitych woalem tajemnicy głębinach Bałtyku. Wspólnie zastanowimy się jak może wyglądać podwodne życie, a każdy z uczestników i uczestniczek będzie miał okazję stworzyć ich własną wizję.

Po południu zapraszamy Seniorów i Seniorki, których zapraszamy na unikalne oprowadzanie po wystawie Baltic Horizons. Postaramy się uruchomić nasze różne zmysły, by pogłębić odbiór prezentowanych dzieł.

————————————————————————————————————————————–

Plan zajęć – piątek 9.06.

10.00 – 11.30 – SZTUKA RZEŹBY – Morskie Otchłanie | Zajęcia plastyczne dla dzieci (6-12 lat) | limit uczestników: 15 (+ rodzice)

12.00 – 13.30 – SZTUKA RZEŹBY – Morskie Otchłanie | Zajęcia plastyczne dla dzieci (6-12 lat) | limit uczestników: 15 (+ rodzice)

14.00-15.30 – PRZESTRZEŃ ZMYSŁÓW | Zajęcia na wystawie dla seniorów | limit uczestników: 15

———————————————————————————————————————————–

Zapisy: edukacja@pgs.pl

———————————————————————————————————————————–

Baltic Horizons to międzynarodowy konkurs na rzeźbę dla Sopotu, którego tematem są zmiany ekologiczne i wpływ człowieka na środowisko w regionie Bałtyku. Inicjatorami i współorganizatorami konkursu są Miasto Sopot, ERGO Hestia, Fundacja Artystyczna Podróż Hestii oraz Państwowa Galeria Sztuki.

Na wystawie podsumowującej 1. edycję konkursu zobaczymy prace 10 artystów i artystek z Polski, Litwy, Łotwy i Finlandii, reprezentujących różne pokolenia i postawy artystyczne, których łączy wrażliwość na tematy związane ekologią i kondycją człowieka w XXI wieku. Na ekspozycji znajdą się zarówno ich projekty konkursowe, jak i wcześniejsze prace – rzeźby, instalacje, prace wideo, a także dokumentacja fotograficzna działań w przestrzeni publicznej realizowanych przez tych artystów.

————————————————————————————————————————————

Wystawa finałowa I edycji Baltic Horizons dostępna będzie dla zwiedzających do 18 czerwca 2023.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Więcej informacji nt. konkursu Baltic Horizons ➞ https://baltichorizons.com/

Organizatorzy pierwszej edycji konkursu Baltic Horizons: Miasto Sopot, ERGO Hestia, Państwowa Galeria Sztuki oraz Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Espoo (Finlandia), Łotewskie Centrum Sztuki Nowoczesnej w Rydze (Łotwa), Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie (Litwa) oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku (Polska).


Partnerzy wydarzenia:

Honorowi: Ambasada Republiki Litwy, Ambasada Republiki Łotwy, Ambasada Republiki Finlandii, UNEP GRID, UN Global Compact, Instytut Oceanologii,

Medialni: Vogue, Contemporary Lynx, BLOK, Notes na 6 Tygodni, Polityka, Onet, Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST