Pejzaż owoców z głębokiego morza / Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza
Warsztat malarski bez limitu wieku
17.08.24, (sobota), godz. 15:00-18:00
Tarasy Przy Parku Wodnym, Zamkowa Góra 3/5, 81-713 Sopot
MaraFest Sopot
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie serdecznie zaprasza na warsztaty plastyczne prowadzone przez Agnieszkę Sztejerwald, Dawida Wojtalewicza współdziałających w grupie artystycznej Time New Roman. Tytuł Pejzaż owoców z głębokiego morza nawiązuje do wystawy grupy Time New Roman, która odbędzie się w Antwerpii w październiku 2024 roku.
Podczas warsztatu zainspirowani romantycznym pejzażem morskim stworzymy wspólny obraz \ pejzaż wypełniony perłami, stworami z głębin oraz wszelkimi „owocami“ naszych i cudzych myśli. Inspiracją do powstania warsztatów jest wystawa Ewy Kuryluk Spotkanie na brzegu morza, z którą się już żegnamy. Zapraszamy na ostatnią mozliwość jej zobaczenia 18 sierpnia w niedzielę w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
- Prowadzenie: Agnieszka Sztejerwald, Dawid Wojtalewicz
- Spotykamy się na Tarasach Przy Parku Wodnym
- Dla wszystkich
- Czas trwania: 3 godziny
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Grupa Time New Roman, czyli Agnieszka Sztejerwald, Jakub Słomkowski i Dawid Wojtalewicz czerpią z różnych języków malarskich: ekspresji, surrealizmu i figuracji. Grupa ma charakter interdyscyplinarny.
Agnieszka Sztejerwald – absolwentka Wydziału Grafiki Warszawskiej ASP. Wyróżniona na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Warszawie (Coming out, 2021). Na studiach otrzymywała Stypendium Rektorskie za osiągnięcia. Dwukrotnie otrzymała stypendium Miasta Sopot. Zajmuje się malarstwem, fotografią i sztuką video. Autorka katalogów do wystaw i plakatów do spektakli.
Dawid Wojtalewicz – studiował malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii – uzyskał stopień magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem i nagrodę Hugo Roelandt’a. Kształcił się także w Akademii Sztuk Pięknych w Turnhout i w Ateńskiej Szkole Sztuk Pięknych. Na półwyspie Athos uczył się pisać ikony. Jego dzieła znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Cranach-Stiftung w Wittenberdze oraz w prywatnych kolekcjach. Artysta dorastał w Gąbinie na Mazowszu, a mieszka i pracuje w Antwerpii i Sopocie.
Jak podają organizatorzy i organizatorki, wydarzenie to bezprecedensowe, unikatowe przedsięwzięcie aktywizujące i namawiające różne środowiska do bycia razem ponad różnicami kulturowymi, podziałami politycznymi. W programie występy znanych artystów i artystek, scena młodych talentów #TuRządziGodność, strefa chillout, warsztaty artystyczne dla dzieci, MARA MARKET oraz wiele więcej. Koniecznie sprawdźcie wydarzenie po więcej szczegółów, aby nie przegapić tej muzycznej uczty!
Wydarzenie organizują Fundacja ArtFormacja22 oraz Stowarzyszenie Białorusinów na Pomorzu przy wsparciu Państwowa Galeria Sztuki.