Oprowadzanie po wystawie Chcemy całego życia | 15.12.2024

Własne wątki, własne formy.

Zapraszamy na oprowadzanie autorskie po wystawie Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej, które poprowadzi Agnieszka Wołodźko.

Agnieszka Wołodźko, która karierę rozpoczynała na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku, przedstawi spojrzenie na wystawę z perspektywy własnego doświadczenia wydeptywania ścieżki przez kobietę-artystkę.

Na podstawie dzieł zgromadzonych na wystawie, skupi się na charakterystycznych dla sztuki feministycznej tematach, nawiązaniach do tradycji ludowej, jak również specyficznych formach wyrazu, technikach i użytych przez twórczynie materiałach.

Informacje praktyczne

Niedziela, 15 grudnia, godzina 12:00
Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2
Oprowadzanie: Agnieszka Wołodźko

Wstęp w cenie biletu na wystawę


Wystawa Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej

▪ Czas trwania wystawy: 19 października 2024 – 31 stycznia 2025

▪ Partnerzy: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, STU ERGO Hestia S.A., STUDIO teatrgaleria, Galeria Studio Warszawa

▪ Matronat: AICA Sekcja Polska, Stowarzyszenie Kongres Kobiet

▪ Matronat honorowy: Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

▪ Mecenat: Arte Agitur, Dariusz Szymczak, Kolekcja Anny Pawelak, Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie

▪ Matronat medialny: Artinfo, Esopot, Prestiż Magazyn Trójmiejski, SALON, Sens, SZUM, Trójmiasto.pl TVP Kultura, Wysokie Obcasy, Zawsze Pomorze, Zwierciadło

Wystawę sfinansowano ze środków Fundacji Artystyczna Podróż Hestii
Wystawę dofinansowano ze środków Miasta Sopot


Agnieszka Wołodźko – Artystka, kuratorka i badaczka kultury. Studia: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydz. Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydz. Malarstwa i Grafiki. Studia doktoranckie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydz. Nauk Społecznych. Jako artystka zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami. Realizuje warsztaty dla różnych grup społecznych. Publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej, współpracowała m.in. z Magazynem Sztuki, była korespondentką Flash Art International. Jest autorką książek: Japan 2002-2003. Photographic Diary (2005), Czytając mury (2014), Spotkania i mikroutopie. Sztuka partycypacyjna w Skandynawii. Jest prezeską fundacji „Kultury ponad Kulturą” i członkinią Stowarzyszenia Halo Kultura. Pracuje w Polsce i za granicą.

Fot. Alina Żemojdzin