Open Source Art Festival 2020

OSA 2020

Terminy:
25-27 września 2020

Lokalizacje:
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna, ul. Moniuszki 12 – koncerty
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 1 – wystawa pt. „CHAOS”

Open Source Art Festival 2020

„Pierwotny zbiór nieuporządkowanych elementów, ciemna materia z początków istnienia, pulsująca gwałtowanie przed ukształtowaniem. Rozbrzmiewa w nas bezustannie jego echo – ukryte pod rytmem przyspieszającego bicia serca, wyziera z powoli rozszerzających się źrenic, liczy wszystkie włosy powstające na karku. Gdy umysł jeszcze opiera się przed ostatecznym zespoleniem, ciało już wie, co następuje: chaos nadchodzi. Nie jest minimalistyczny, jest potężny, ekspansywny i przytłaczający. Nie zatrzymuje się, nie cofa, bierze w posiadanie. Nie jest gościem z zewnątrz, lecz najgłębszym atawizmem człowieczego istnienia – źródło wszechrzeczy zna swój początek w łonie ciemności. Poza słowami i poza czasem, jako jedyny jest w stanie dokonać niemal niemożliwego – zdjąć z dusz brzemię cywilizowanej jaźni.”
/Tekst Sara Pankowska/

Program koncertów:
Jan Jelinek plays Zwischen Klara Lewis
Maria W Horn
Pan Daijing
Piotr Kurek
Puce Mary
Robert Piotrowicz
Lucrecia Dalt
Yair Elazar Glotman & Mats Erlandsson

Wystawa pt. „CHAOS”
Aleksandra Słyż / Maksymilian Posio Anna Zaradny
Bartosz Zaskórski
Jacek Doroszenko / Ewa Doroszenko Krzysztof Syruć / BBSG
Ksawery Kirklewski Łukasz Jastrubczak Piotr Bosacki
Suka Off
Wojciech Bąkowski

Open Source Art Festival w Sopocie to organizowane od 10 lat trzydniowe wydarzenie artystyczne, skupione na promowaniu najbardziej odkrywczych instalacji, performance’ów oraz muzyki elektronicznej z całego świata. Oscyluje wokół takich gatunków, jak drone, minimal, ambient, new isolationism czy musique concrete, a także swobodnie je przekracza. Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji jest szeroko rozumiany CHAOS, który będzie twórczo eksplorowany przez zaproszonych artystów.
Jak co roku od 2011 podczas tworzenia programu skupiamy się na tym, aby zaprezentować najświeższe projekty. Zaprosiliśmy artystów, którzy wystąpią w Sopocie po raz pierwszy.
Zależy nam na wspólnym odkrywaniu nowych dźwięków i przeżyć, nawet w czasach niespokojnych i chaotycznych.

Pełen program oraz sprzedaż biletów / karnetów od 1.09.2020 na: www.osafestival.pl oraz https://app.evenea.pl/event/osa2020/

Organizator: Kolonia Artystów

Współorganizatorzy:
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART \ Opera Leśna

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Wsparcie techniczne:
Luminaris – Wsparcie wizualne
Sound Support Pro / Funktion-One (Official)

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza / Co Jest Grane24, NOTES.NA.6.TYGODNI, Glissando, Nowe idzie od morza, Radio Kapitał, Trojmiasto.pl

BEZPIECZEŃSTWO I REŻIM SANITARNY NA OSA FESTIVAL 2020
1. Fizyczny udział w tegorocznej edycji OSA Festival będzie wiązał się ze zmniejszoną ilością uczestników oraz koniecznością stosowania się do restrykcyjnego pod względem sanitarnym regulaminu.
2. Główna część Festiwalu odbywać się będzie w sali koncertowej Opery Leśnej, w której maksymalna pojemność zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczona została do połowy.
3. Przed wejściem na sale koncertową każdy z uczestników będzie zobligowany do dezynfekcji rąk.
4. Całkowicie rezygnujemy z fizycznej sprzedaży biletów.
5. Uczestnicy Festiwalu zobligowani będą do pozostawienia podpisanego oświadczenia na temat stanu zdrowia wraz z aktualnymi danymi ułatwiającymi kontakt, na wypadek pojawienia się ogniska chorobowego (oświadczenie sprawdzane z dokumentem tożsamości),
6. Wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczek. Każdy uczestnik otrzyma maseczkę wielokrotnego użytku w cenie biletu. Nakaz będzie restrykcyjnie monitorowany przez specjalnie do tego celu powołaną służbę porządkową. Służby porządkowe wraz z ochroną w przypadku zagubienia maseczki będą wręczały nową maseczkę jednorazowego użytku. Osoby nie stosujące się do nakazu noszenia maseczek będą wypraszane z wydarzenia.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST