Od 4 maja otwieramy się ponownie dla zwiedzających!

PGS ponownie otwarta od 4 maja

Czekaliśmy długo, by móc to powiedzieć – od 4 maja zapraszamy ponownie do nas! Premier i Minister Zdrowia przedstawili plan luzowania obostrzeń w Polsce. Najważniejszy dla nas punkt mówi o otwarciu dla zwiedzających galerii sztuki i muzeów.

Pozostaniemy na razie w reżimie sanitarnym – 1 osoba na 15 m kw. – ale możecie Państwo odwiedzić nas już za kilka dni. Czeka na państwa otwarta 22 kwietnia wystawa malarstwa Marty Rynkiewicz “Gdzie wszystko można, nic nie trzeba”.

Nowe wystawy w maju

W maju otworzymy też dwie, nowe wystawy:

“Fotografia na rozdrożu. Prace z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego”.
“Od Black Mountain College do PopArtu. Powojenna sztuka amerykańska i dokumenty z Archive der Avantgarden.

Obie są przekrojowym spojrzeniem na sztukę. Pierwsza analizuje fotografię, od końca XIX wieku do współczesności. Druga odkryje dla Państwa fascynujące oblicze powojennej sztuki amerykańskiej.

Sopot też się otwiera

Dla wszystkich gości PGS, zwłaszcza tych którzy przyjadą do nas w innych miast, ważne są też 3 inne kroki luzowania obostrzeń przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia.

Od ✔ 8 maja działalność wznawia sektor turystyczny, a od ✔ 15 maja otwarte zostaną ogródki na świeżym powietrzu w restauracjach i kawiarniach. A przecież Sopot to miejsce, w którym trzeba po wystawie usiąść na kawie lub czymś innym co sobie zaplanujecie.

Rząd planuje też od ✔ 15 maja, że prawdopodobnie zniesie obowiązek noszenia maseczek na twarzy na zewnątrz. Spacer nad morzem po obejrzeniu naszej wystawy będzie pięknym zwieńczeniem dla ze sztuką.

Zapraszamy do nas!

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST