Noc Muzeów

Przed nami Sopocka Noc Muzeów w Państwowej Galerii Sztuki

Program Nocy Muzeów rozpoczniemy od oprowadzania Ewy Kuryluk po jej indywidualnej wystawie „Spotkanie na brzegu morza”. Będzie to niezwykła okazja do spotkania z tą wybitną artystką.

Noc Muzeów w PGS będzie również jedną z ostatnich okazji do obejrzenia kończącej się w dniu następnym wystawy Władysława Hasiora i Daniela Rycharskiego „mogę wam opowiedzieć o sobie o was”. Młodszych odbiorców sztuki, zaciekawionych osobliwymi dziełami prezentowanymi na tej wystawie, zapraszamy wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne. Pod okiem artystki Grażyny Rigall, uczestnicy stworzą maleńkie proporce, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, takie jak krawaty, chusteczki, spinki, łyżeczki.

Swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu nowej wystawy Ewy Kuryluk, odwiedzający będą mogli przemienić w kreatywne działanie w strefie twórczej, która zamieni się w pracownię kolażu. Powstaną małe, średnie i olbrzymie Człekopejzaże.

Noc Muzeów w PGS zakończymy zwiedzaniem galerii przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Zobaczymy niebo na ekranie i udamy się w podróż statkiem zabawką  nasłuchując szumu morza, wiatru i krzyku mew. Może uda nam się obrysować swój i księżyca cień.

Program wydarzeń

19:00 – 20:00       Wystawa Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, oprowadzanie autorskie Prowadzenie: Ewa Kuryluk

19:00 – 21:00        Strefa twórcza dla dzieci – człekopejzaże, kolaże

20:00 – 21:30       Warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi ,,Nie taka sztuka straszna jak ją rzeźbią i malują”. Warsztaty z tworzenia obiektów na bazie prac z wystawy Władysław Hasior-Daniel Rycharski. mogę wam opowiedzieć o sobie, o was Prowadzenie: Grażyna Rigall

21:45 – 22:15, 22:30 – 23:00       Przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Wspólne oraz działanie na wystawie Ewy Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza. Prowadzenie: Paula Nastały i Iwona Zając

Wstęp na wszystkie wydarzenia 1 zł.

Szczegółowy program pozostałych sopockich wydarzeń dostępny jest na stronie www.nocmuzeow.sopot.pl.

Partnerzy Sopockiej Nocy Muzeów: Miasto Sopot, Hipodrom Sopot, Muzeum Sopotu, Teatr Atelier, Teatr Wybrzeże, Teatr BOTO, kawiarnia Dwie Zmiany, Goyki 3 Art Inkubator, Państwowa Galeria Sztuki, Grodzisko Sopot.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST