Morze jest każde | Warsztaty Grażyny Smalej | 14.07.2024

Ilustracja: Joanna Kurowska

Warsztaty rodzinne zainspirowane wystawą Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza

Zapraszamy 14. 07.2024 o godzinie 11:00 na wyjątkowe spotkanie inspirowane twórczością Ewy Kuryluk. Warsztaty będą okazją do zgłębienia tego w jaki sposób indywidualne doświadczenia wpływają na naszą percepcję tego samego krajobrazu.

Każdy z nas patrząc na ten sam brzeg morza widzi coś innego. Dla jednych to przestrzeń pełna spokoju i harmonii, dla innych – miejsce pełne ruchu i energii. Podczas spotkania będziemy analizować te różnice.

W ramach spotkania stworzymy prace w technice kolażu oraz malarskiej, które odzwierciedlą nasze indywidualne wizje i doświadczenia. Będzie to nie tylko artystyczna podróż, ale także okazja do głębszego zrozumienia siebie nawzajem.

 

Informacje praktyczne:

▪ 14 lipca 2024 | niedziela

▪ godz.11:00 – 12:30

▪ Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2

▪ Prowadzenie: Grażyna Smalej

▪ Spotykamy się o 10.50 w holu PGS

▪ Udział w warsztatach i wstęp na 3 wystawy w PGS – 15 zł/os.

Bilet rodzinny (min. 3 osoby) – 30 zł

Na wszystkie wydarzenie obowiązują na zapisy. Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

📩 edukacja@pgs.pl

☎ 58 551 06 21 wew. 104 lub 111

Grażyna Smalej, malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zorganizowała wiele wystaw indywidualnych i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Saatchi Gallery w Londynie (Continental Shift, 2014). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjach na całym świecie. W latach 2016-2020 tworzyła internetowy magazyn filozoficzno-kulturalny Nowa Orgia Myśli. Od 2018 roku członkini kolektywu Siostry Rzeki stworzonego przez artystkę Cecylię Malik i organizującego m.in. happeningi na rzecz ochrony rzek w Polsce. Od studiów związana z Krakowem, w 2021 roku przeprowadziła się do Sopotu gdzie mieszka i pracuje.  W malarstwie porusza się swobodnie pomiędzy jego konwencjami w zależności od tematu jaki akurat ją zachwyci. Ma więc w swoim dorobku serie obrazów od realistycznych, przez surrealistyczne po abstrakcyjne. Ostatnio pracuje nad relacją woda-ogień i pomnaża tęcze. Strona inetrnetowa: www.smalej.art.pl

 

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST