Marzec Sopocianek. Wydarzenia w galerii.

Marzec w Sopocie należy do kobiet – powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu.

Marzec Sopocianek 2024 to inicjatywa kierowana do kobiet. Wśród atrakcji znajdą się pogadanki i warsztaty o zdrowiu kobiet, angażujące sesje autorskie, a także różnorodne warsztaty i zajęcia. W programie nie zabraknie także tańców, koncertów, wernisaży, pokazów filmowych i dyskusji. Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni, w której kobiety będą mogły zyskać nowe spojrzenie na swoje potrzeby ale także odprężyć się i zadbać o siebie.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie wspiera kobiecą perspektywę i aktywnie uczestniczy w inicjatywie Marzec Sopocianek. Serdecznie zapraszamy panie i panów do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

  • 07.03.2024 godz. 18:00. Wernisaż wystawy Anny Reinert-Faleńczyk
    „Nie śpię, gdy jest wojna”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy Anny Reinert „Nie śpię, kiedy jest wojna”. Jak napisała Mariola Balińska, kuratorka wystawy „artystka stawia kluczowe pytanie o najbardziej wiarygodne scenariusze polityczne i ekonomiczne dla przyszłości człowieka, aby w szerszej perspektywie wypracować takie rozwiązania, które zapewnią wolność i bezpieczeństwo wszystkim osobom poszkodowanym i dotkniętym działaniami wojennymi. Wystawa zatem łączy i rozwija aktualne dyskursy dotyczące współczesności, pytania nie tylko o rolę sztuki w czasach destabilizacji, ale również jest  punktem wyjścia do dyskusji losach jednostek będących ofiarami imperialnych ambicji ze strony opresyjnych reżimów bezwolnie uwikłanych współczesne  konflikty XXI w.” Kobieta jest istotnym punktem odniesienia w tej perspektywie.

Mecenasem spotkania jest Andrzej Stelmasiewicz

  • 10.03.2024 godz.12:00. Oprowadzanie kuratorskie i autorskie po wystawie „Nie śpię, kiedy jest wojna” Anny Reinert-Faleńczyk

Trzecim wydarzeniem organizowanym przez Państwową Galerię Sztuki  będzie spotkanie z artystką Anną Reinert-Faleńczyk oraz kuratorką Mariolą Balińską. Spotkanie będzie okazją nie tylko okazją do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z artystką ale także uzyskania unikalnego wglądu w historie stojące za każdym dziełem.

Zapraszamy na spotkanie z autorkami niezwykłego przewodnika po świecie zapachów. Odkryj inspirujące miejsca na mapie Europy definiowane poprzez zapach. Świeżo zaparzona kawa, skoszona trawa, róże, lawenda? Kochasz je czy nienawidzisz? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powstaje zapach i w jaki sposób odbiera go nasz mózg, czy zapach można pamiętać albo czy można wytrenować zmysł zapachu – przyjdź koniecznie na spotkanie.

Wszystkie wydarzenia w ramach Marca Sopocianek są bezpłatne.

Na nasze wydarzenia serdecznie zapraszamy również panów.

Organizator: Miasto Sopot
Partnerzy: stowarzyszenie Projekt Masterki, Teatr Atelier, Centrum kultury Mamuszki 14, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Muzeum Sopotu, Goyki 3 Art Inkubator, Biblioteka Sopocka, diversityPL, Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, fundacja Artformacja 22, Straż Miejska w Sopocie, Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST