Marzec Sopocianek. Spotkanie z autorkami książki „Ach, zapach”

Serdecznie zapraszamy wszystkich poszukujących zmysłowych i odprężających wrażeń 19 marca o godzinie 18:00 na spotkanie z Katarzyną Białousz i Anną Budyńska, autorkami książki „Ach, zapach”. Rozmowę poprowadzi Angelika Swoboda.

Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń Marzec Sopocianek 2024.

Co potrafi nasz nos? Jak działa zmysł węchu, ile woni potrafimy rozpoznać, co to znaczy „mieć dobry nos” i czy wąchanie można ćwiczyć.

Jak pachnie Europa? Najbardziej charakterystyczne aromaty Starego Kontynentu, najciekawsze zapachowe miejsca, które autorki odkryły w trakcie podróży – od upraw luksusowych składników perfum takich jak bułgarskie róże, włoskie irysy czy francuskie tuberozy, przez zapachy miast – amsterdamskie kanały czy barokowej katedry w bawarskim Freising po charakterystyczne europejskie krajobrazy – śródziemnomorskie wybrzeże, alpejskie łąki.

Zapachowi specjaliści. Pasjonaci zapachów, eksperci od upraw wonnych roślin i tworzenia kompozycji z Hiszpanii, Bułgarii, Francji czy Austrii.

O tym wszystkim opowiemy na środowym spotkaniu.

Zapachy a sztuka. Najciekawsze zapachowe wystawy i muzea, które możemy zobaczyć (lub mogliśmy zobaczyć) w Europie, najważniejsi artystki/artyści wykorzystujący zapachy w swoich pracach. Archiwa historycznych zapachów.

O tym wszystkim porozmawiamy w 19 marca.

  • 19.03.2024, godzina 18:00, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie Plac Zdrojowy 2

Mecenasem spotkania jest Andrzej Stelmasiewicz

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Do zobaczenia.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST