Kruchy temat – Na wyczucie / 10.09.2023

ilustr. Joanna Kurowska

Kruchy temat – Odbicia rzeczywistości / 10.09.2023

Na wyczucie /Glasstress Sopot: Odsłonięte rzeczywistości

Warsztaty z tworzenia płaskorzeźby dla rodzin z dziećmi

10.09.23, 11.00 (niedziela), godz. 11:00-12:30

Państwowa Galeria Sztuki

 

Warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi prowadzone przez zaproszonych gości. Szklane dzieła sztuki symbolizują żywioły wody, powietrza, ognia i ziemi, które reprezentują życie. Szkło przypomina nam również o kruchości naszej planety.

Nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Czerwony jak lawa wazonik może okazać się chłodny w dotyku, a chropowata skórka skrywać pod sobą miękkie awokado. Wszystko trzeba więc dobrze wyczuć!

Podczas wrześniowych warsztatów zwrócimy uwagę na sensoryczny wymiar dzieł sztuki. Zaczniemy od krótkiej wizyty na wystawie „Glasstress Sopot: Odsłonięte rzeczywistości” i spróbujemy wyobrazić sobie jakie w dotyku są prezentowane eksponaty. Następnie porozmawiamy o wrażliwości i będziemy gotowi do stworzenia specjalnych płaskorzeźb odzwierciedlających wyjątkowe właściwości szkła. Jako materiały posłużą nam przede wszystkim resztki materiałów, papierów i inne formy odpadków.

  • prowadzenie: Olga Lewandowska
  • Spotykamy się o 10.50 w holu PGS
  • dla rodzin z dziećmi (bezpłatne)

Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00;

e-mail: edukacja@pgs.pl,  tel. 58 551 06 21 wew. 104 lub 111

Olga Lewandowska – graficzka i animatorka kultury. Ukończyła studia I i II stopnia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Za dyplom magisterski na kierunku Grafika Artystyczna otrzymała wyróżnienie. Pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie zajmuje się działaniami edukacyjnymi i kulturalnymi dla rodzin z dziećmi. Od 2022 r. koordynatorka projektu „Bliscy – działania kulturalne dla obywateli Ukrainy”, w ramach którego w Muzeum Miasta Gdyni prowadzona jest m.in. ukraińska świetlica oraz organizowane są warsztaty rodzinne. Swoje autorskie projekty realizuje poprzez ilustrację, ceramikę i grafikę warsztatową.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST