Konferencja prasowa wystawy „Na tropie doskonałości”. Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka

konferencji prasowej dotyczącej wystawy "Na tropie doskonałości". Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji prasowej dotyczącej wystawy „Na tropie doskonałości”. Wybrane dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka.

Odbędzie się ona w dniu 1.07.2022 (piątek) o godz. 12:00 w siedzibie Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przy Placu Zdrojowym 2.

O wystawie oraz kolekcjonowaniu opowiedzą kurator Cezary Pieczyński oraz kolekcjoner Wojciech Fibak.

Kolekcja sztuki Wojciecha Fibaka należy do najciekawszych i najobszerniejszych w Polsce a wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie jest najnowszą odsłoną.

Koncepcja ekspozycji zbudowana jest w oparciu o zestawy prac wchodzące ze sobą i z odbiorcą, w nieoczywiste, wielowątkowe, relacje.

Sopocka prezentacja jest szczególna z tego względu, że pokazuje orbitę zainteresowań kolekcjonera, ale również istotny i niezwykle ważny fragment polskiej sztuki.

Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła między innymi Magdaleny Abakanowicz, Jan Berdyszaka, Agaty Bogackiej, Wojciecha Fangora, Stanisława Fijałkowskiego, Stefana Gierowskiego, Izabelli Gustowskiej, Mieczysława T. Janikowskiego, The Krasnals, Teresy Pągowskiej, Wilhelma Sasnala, Henryk Stażewskiego, Andrzeja Wróblewskiego.marek

Więcej o wystawie w załączonym dokumencie.

Do zobaczenia w PGS!

Informacje: kurator Przemysław Chodań promocja@pgs.pl

Więcej o wystawie TUTAJ.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST