Katalog wystawy Zuzanny Bartoszek do nabycia w naszym sklepie.

katalog wystawy Zuzanny Bartoszek w PGS w Sopocie

W naszym sklepie stacjonarnym i online dostępny jest katalog wystawy Zuzanny Bartoszek „Autoportret (Anatomia poetki)”. Wystawa gościła w PGS w Sopocie do 9 maja, ale katalog zostanie z państwem na zawsze.

Ekspozycja „Autoportret (Anatomia poetki)” Zuzanny Bartoszek prezentowała obrazy na papierze i płótnie z ostatnich dwóch lat pracy artystki. Tytuł wystawy pochodził od jednego z pokazywanych na niej gwaszów.

Cechą charakterystyczną twórczości Bartoszek jest chęć oddania stanów wewnętrznych. Tak o swoich pracach mówi artystka: „W obrazach szukam metafor, podobnie jak szukam ich w wierszach. Komponowanie obrazu zbliżone jest do pisania poezji, polega na zbieraniu elementów i nadawaniu im takiej ekspresji, by tworzyły razem jakąś tajemnicę, zagadkę. Inspiruję się malarstwem mistycznym. Chciałabym, aby wystawy wywoływały przeżycia duchowe. Staram się organizować przestrzeń galerii tak, by sprzyjała skupieniu i medytacji nad obrazami.”

Zuzanna Bartoszek – urodzona w roku 1993 w Poznaniu. Poetka, artystka. Swoje prace wystawiała m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Kunsthalle w Zurychu, Cell Project Space w Londynie, Kevin Space w Wiedniu, Arsenic w Lozannie, Galerii Pina w Wiedniu, Galerii Serce Człowieka w Warszawie. Publikowała na łamach „Twórczości”, „Małego Formatu”, „Wizji”, „Dwutygodnika”, „Lampy”, „Czasu Kultury”, „Biura Literackiego”, „Fabulariów”. W roku 2016 ukazał się jej debiutancki tomik wierszy „Niebieski Dwór” nakładem wydawnictwa Disastra. Mieszka i pracuje w Warszawie.

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST