Już jest! Katalog wystawy z Kolekcji Pileckich do nabycia w sklepie ONLINE

"Życie przemija, a sztuka trwa" z Kolekcji Marii i Marka Pileckich. katalog wystawy.

W naszym sklepie online czeka na państwa katalog wystawy „Życie przemija, a sztuka trwa” z Kolekcji Marii i Marka Pileckich. W środku kilkaset zdjęć dzieł takich mistrzów jak Wróblewski, Beksiński, Lebenstein, Starowieyski, Pągowska, Rudzka-Cybis czy Salvador Dali.

Jak napisał kurator tej wystawy, profesor Henryk Cześnik, Kolekcja Dzieł Sztuki Marii i Marka Pileckich to ważny element pejzażu polskich zbiorów sztuki współczesnej. Obejmuje ona nie tylko obrazy, ale i rzeźby, grafiki oraz rysunki. Dzięki temu poznajemy szeroki wachlarz mediów i artystycznych wypowiedzi kilkuset twórców, również z poza naszych granic.

„To co najbardziej charakterystyczne dla tej kolekcji to kręgosłup humanistyczno-egzystencjalny odwołujący się do wizji człowieka we współczesnym świecie” – mówi profesor Cześnik.

Pierwotny tytuł kolekcji – „Życie” – znakomicie to odzwierciedla. Wagę kolekcji zawsze potwierdzają nazwiska artystów znanych i uznanych, a tych jest tu pokaźna ilość.

Znaczną część kolekcji zajmuje twórczość Jana Lebensteina. Mamy tu też takie nazwiska jak Andrzej Wróblewski, Franciszek Starowieyski, Juliusz Studnicki, Andrzej Strumiłło, Nikifor Krynicki, Jerzy Nowosielski, Eugeniusz Markowski, Maria Jarema, Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Zdzisław Beksiński, Kiejstut Bereźnicki, Adam Myjak i wielu innych wybitnych artystów.

Takiej wystawy przegapić nie wolno – zostaje z nami do 9 maja, więc zdążycie zobaczyć ją na żywo – ale już dziś możecie mieć jej katalog.

Zakup jest prosty wystawczy wejść do naszego SKLEPU ONLINE.

Życzymy wielkich wrażeń artystycznych i radości obcowania z najlepszą sztuką.

"Życie przemija, a sztuka trwa" z Kolekcji Marii i Marka Pileckich. katalog wystawy.
Katalog wystawy Kolekcji Pileckich w naszym SKLEPIE ONLINE

„Życie przemija, a sztuka trwa” z Kolekcji Marii i Marka Pileckich.
katalog wystawy.

  • Wydawca: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
  • Dyrektor: Zbigniew Buski
  • Teksty: kurator wystawy prof. Henryk Cześnik, dr Małgorzata Bojarska-Waszczuk
  • Tłumaczenie: Paulina Brożek
  • Projekt graficzny i skład: Ryszard Bienert

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST