Ferie 2022: Zimowe warsztaty w PGS

Zimowe warsztaty w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat do udziału w zimowych warsztatach artystycznych. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku  (14-18 lutego oraz 21-25 lutego) w godzinach 10:00 – 13:00.

Program zajęć obejmuje krótkie wprowadzenie w zagadnienie artystyczne będące wątkiem przewodnim, oprowadzanie po aktualnie prezentowanej wystawie oraz warsztat plastyczny.

 • Zapisy: Maja Murawska, mail: edukacja@pgs.pl , tel. 58 551 06 21 wew. 116
 • Koszt: 15 zł/dzień/os.
 • Termin: 14-18 oraz 21-25 lutego 2022 roku.
 • Koszt zajęć nie obejmuje wyżywienia.
 • Zapisy tylko dla odbiorców indywidualnych.

1 TYDZIEŃ „SZTUKA INSPIRUJE”

 • 14 lutego

Czy galeria sztuki jest dla każdego? Zarówno stali bywalcy jak i nowi odwiedzający na pewno znajdą tutaj coś ciekawego. W czasie pierwszych warsztatów poznamy kilka miejsc w galerii, które na co dzień pozostają poza zasięgiem zwiedzających. Następnie każdy z uczestników stworzy własną makietę galerii.

 • 15 lutego

Pablo Picasso to jeden z najsłynniejszych artystów wszechczasów. Ale mało kto wie, że był również autorem rzeźbiarskich portretów. Jego dzieła staną się inspiracją dla naszych artystycznych poszukiwań, a każdy z uczestników wykona swój własny, trójwymiarowy portret.

 • 16 lutego

Abstrakcja! To obowiązkowe zagadnienie dla każdego, nawet najmniejszego, miłośnika sztuki. Czy abstrakcja jest nudna? Z całą pewnością nie, a sposobów na jej wykonanie są tysiące. My poznamy kilka z nich i wykonamy własne, abstrakcyjne kompozycje.

 • 17 lutego

Tylko do 20 lutego można oglądać w PGS wystawę twórczości Jerzego Nowosielskiego. Skorzystamy z okazji, by bliżej przyjrzeć się tej ekspozycji i rozszyfrować twórczość malarza. Zainspirowani niecodzienną scenografią teatralną wykonamy własne sceny teatralne z kartonu. 

 • 18 lutego

Czy wszyscy artyści malują tak samo? Czym jest nasz indywidualny styl? O oryginalności i technikach autorskich porozmawiamy w kontekście prac z kolekcji PGS. Staną się one inspiracją dla naszych wielkoformatowych kompozycji. Malarstwo, collage, asamblaż, instalacja – nie boimy się niczego!


2 TYDZIEŃ „SZTUKA ZMYSŁÓW”

 • 21 lutego

Nie baw się jedzeniem? Nie u nas! W czasie warsztatów przekonamy się, że podstawowe produkty spożywcze mogą stać się bardzo kreatywnym narzędziem lub materiałem artystycznym. Wystarczy tylko garść składników i dużo doza wyobraźni.

 • 22 lutego

Podobno w ciągu jednego dnia dotykamy ekranu telefonu średnio 2000 razy. My zachęcamy jednak do tego, by smartfony odłożyć na bok i zmysł dotyku wykorzystać w zupełnie inny sposób. W trakcie warsztatów lepienia w glinie możemy się trochę ubrudzić, ale z pewnością nie będziemy tego żałować.

 • 23 lutego

Sztukę kojarzymy przede wszystkim ze zmysłem wzroku. Zresztą bardzo słusznie – intensywne kolory i kształty potrafią wywrzeć ogromne wrażenie nie tylko na znawcach i miłośnikach malarstwa. W czasie warsztatów dowiemy się jak wygląda proces ekologicznego farbowania materiałów.

 • 24 lutego

Czy każdy przedmiot może wydać dźwięk? Z całą pewnością tak! My zaś postaramy się dźwięki te zamknąć w wykonanych przez nas autorskich instrumentach muzycznych. Każdy będzie zupełnie inny i niepowtarzalny, a inspiracją dla nich staną się etniczne instrumenty z całego świata.

 • 25 lutego

Zapach! Zmysł umożliwiający „podróże” do najdalszych zakątków świata lub do najbardziej odległych wspomnień. W czasie warsztatów będziemy rozszyfrowywać i rozpoznawać zapachy, a swój ulubiony wykorzystamy do produkcji ekologicznych, sojowych świec.

Zimowe warsztaty w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie


Sprawdź poprzednie wpisy na stronie PGS

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST