Dzień kobiet w PGS. Spotkanie z artystkami Agatą Słowak i Janą Shostak.

W środę, 8 marca – Dzień Kobiet!- zapraszamy na spotkanie z laureatkami Paszportów Polityki w kategorii „sztuki wizualne” – Agatą Słowak (za 2022) i Janą Shostak (za 2021). Rozmowę poprowadzi Piotr Sarzyński z tygodnika Polityka.

Spotkanie rozpoczniemy od pokazu wideo pierwszej części spektaklu „Krzykucha. Stand Up (For Your Rights) Comedy” w reż. Jany Shostak. Spektakl został wyprodukowany przez Teatr Komuna Warszawa, dofinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu HUB Kultury KW.

Agata Słowak otrzymała nagrodę za odważne podejmowanie w malarstwie tematyki kobiecej, której nadaje osobisty i pełen emocjonalnego zaangażowania wyraz. Urodzona w 1994 roku, malarka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2019 roku. Brała udział w wystawach Farba znaczy krew w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2019), Kto napisze historię łez w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2021/2022) , Niepokój przychodzi o zmierzchu w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta (2022), i Siedem etapów życia kobiety w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi (2022). W 2022 roku miała wystawę indywidualną Tylko nasze stany w Fundacji Galerii Foksal w Warszawie.

Jana Shostak, artystka urodzona w 1993 roku w Grodnie. Polsko-białoruska aktywistka, artystka intermedialna. Do Polski przyjechała w 2010 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W swojej praktyce artystycznej skupia się na działaniach aktywizujących/hakujących społeczności poza obrębem świata sztuki. Jej najbardziej znana akcja to Krzyk dla Białorusi, gdy codziennie o godz. 18:00 przychodziła pod przedstawicielstwo Unii Europejskiej przy ul. Jasnej w Warszawie i krzycząc, zwracała uwagę na łamanie praw człowieka w jej kraju.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  • środa, 8 marca, g. 18:00
ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST