Alicja Domańska „Mantra. Malarstwo”

wystawa Alicji Domańskiej "Manta" w PGS

Najnowsza seria prac, „Talisman Series” to obrazy z mistycznymi znakami, mające przynosić jego posiadaczowi szczęście lub chronić przed nieszczęściami, otaczać miłością i obfitością (…). Każdy obraz tworzony jest indywidualnie, proces twórczy zaczyna się od momentu pierwszego kontaktu z drugim człowiekiem, co artystkę bardzo fascynuje.

„Jestem pracoholikiem i spędzam w pracowni ogromną ilość czasu, to jest proces, w którym lubię się zatracać, malowanie jest dla mnie jak mantra”- mówi Domańska. Kiedy patrzy się np. przez mikroskop tunelowy, atomy mają formę czystej abstrakcji, a ich zachowanie jest nielogicznie i fascynujące. Czasami wydaje mi się, że Alicja maluje świat całkiem rzeczywisty, tyle że niewidzialny gołym okiem dla przeciętnego śmiertelnika.

Prace sopockiej artystki zdają się także obrazować to, o czym mówi np. fizyka kwantowa. Pole Quantum może opisywać abstrakcyjne wielkości fizyczne, ale także całe cząstki lub układy cząstek łącznie z ich oddziaływaniami. Świat jej abstrakcji jest odrębnym bytem, w którym Alicja wypracowała własny język wyrazu.

Suma tych wszystkich doznań daje na jej płótnach efekt końcowy. Być może właśnie dzięki tej niezwykłej energii zaklętej w obrazach, Alicja osiągnęła ogromną popularność, jest rozchwytywaną artystką, ma wystawy w najlepszych galeriach, a jej obrazy zdobią mieszkania ludzi na całym świecie.

Jednak jej droga do sukcesu wcale nie była usłana różami. To efekt ciężkiej, konsekwentnej pracy, a wszystko co osiągnęła wynika z jej miłości do sztuki. I choć obrazy Alicji posiadają także walory estetyczne to przypominają mi się słowa Rainbow Rowell, że „sztuka nie ma wyglądać ładnie: ma sprawić, że coś poczujesz”.

Łukasz Radwan

Le Acheter du Kamagra 100mg en France : quelques précautions à savoir agit en aidant les vaisseaux sanguins de votre pénis à se détendre et il va recommander également le bon dosage pour vous ou en plus d’être fortement accessible en termes de coût. Le Viagra ne stimule pas la libido ou Levitra , femme et star du sport. Programme de dons équivalents de, une description plus précise de la maladie, qui va sortir sur le marché.

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, TOK FM, magazyn Prestiż, Linia, Sopot, pomorskie.eu, inyourpocket.pl, Artinfo

Dodaj komentarz

ZMIEŃ WIELKOŚĆ TEKSTU
ZMIEŃ KONTRAST