Wystawy W Roku 2002

"Kolory tożsamości"
sztuka polska z amerykańskiej kolekcji Toma Podla

Bolesław Biegas, Anna Bilińska, Sasza Blonder, Włodzimierz Błocki, Olga Boznańska, Bolesław Buyko, Józef Chełmoński, Jan Cybis, Józef Czapski, Eugeniusz Eibisch, Stanisław Eleszkiewicz, Henryk Epstein, Erno Erb, Julian Fałat, Jerzy Fedkowicz, Stefan Filipkiewicz, Eugeniusz Geppert, Leopold Gottlieb, Gustaw Gwozdecki, Alicja Halicka, Henryk Hayden, Vlastimil Hofman, Rajmund Kanelba, Leon Kapliński, Mojżesz Kisling, Wilhelm Kotarbiński, Aleksander Kotsis, Roman Kramsztyk, Zygmunt Landau, Jan Lebenstein, Tadeusz Makowski, Jacek Malczewski, Rafał Malczewski (syn Jacka), Józef Mehoffer, Zygmunt Menkes, Piotr Michałowski, Simon Mondzain, Mela Muter, Józef Pankiewicz, Henryk Rauchinger, Jan Rubczak, Hanna Rudzka-Cybisowa, Kazimierz Sichulski, Jan Stanisławski, Stanisław Szukalski, Władysław Ślewiński, Joachim Weingart, Wojciech Weiss, Witold Wojtkiewicz, Eugeniusz Zak, Franciszek Żmurko, Aleksander Żyw

Ryszard Stryjec
rysunek i grafika z kolekcji PGS w Sopocie
malarstwo ze zbiorów prywatnych

"Bible Art"
March Chagall, Salvador Dali, Otto Dix,
Gustave Dore, Gottfried Engelmann

III Ogólnopolskie Biennale Pasteli
Nowy Sącz 2000 z udziałem artystów zagranicznych
m.in.: Adam Widełka, Juliusz Narzyński, Krystyna Feliksik, Artur Zając, Janusz Trzebiatowski, Magdalena Szczęśniak, Magdalena Hoffman, Igor Yelpatow (Rosja), Lech Polcyn, Tarok Sándor (Węgry), Barbara Szyc, Bogna Czechowska, Marcin Kołpanowicz, Jadwiga Mączka, Edward Kołpaczew, Jan Świderski

"Romansując awangardą"
Paulina Ołowska - ekspozycja z archiwum PGS
w aranżacji przestrzennej

"Moje pasje"
Wacław Jagielski - malarstwo

Teresa Pągowska
malarstwo

Lu Xingtang
malarstwo, sztuka kaligrafii

Jerzy Krechowicz
collage

Jacek Malczewski
malarstwo w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki

"Droga sztuki - sztuka drogi"
Stanisław Horno-Popławski - rzeźba

"Wizje malarstwa"
Stanisław Fijałkowski, Stefan Gierowski - malarstwo

"Magia teatru, magia lustra"
Ida Łotocka, Hanna Karczewska - malarstwo, rysunek

"Siedmiu ze Stowarzyszenia Artystycznego 'Bydgoska Wenecja'"
malarstwo
Xymena Jastrowska, Justyna Jułga, Beata Kaźmierczak, Jacek Piątek, Bartek Skolimowski, Ewa Wanko-Jastrowska, Aneta Śramska

Daniel Chodowiecki
rysunek, grafika w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki

Konkurs im. Daniela Chodowieckiego
V edycja
Małgorzata Bałdyga - Nowakowska, Stanisław Bałdyga, Grzegorz Bednarski, Józef Czerniawski, Rafał Borcz, Marta Bożyk, Jarosław Bujny, Łukasz Cywicki, Andrzej Dłużniewski, Michał Erszkowski, Agnieszka Gewartowska, Ryszard Gieryszewski, Krzysztof Gliszczyński, Jerzy Grabowski, Ewa Hać, Aleksandra Jadczuk, Anna Janik-Cieśla, Elżbieta Kalinowska, Teresa Klaman, W. Koniuszek, Dorota Krzyżanowska, Monika Kurosad, Patryk Lutomski, Vitek Marcinkiewicz, Bogdan Miga, Michał Misiak, Małgorzata Niespodziewana, Christopher Nowicki, Henryk Ożóg, Ewa Partum, Mirosław Pawłowski, Joanna Rajkowska, Maria Skowrońska, Jacek Sroka, Jacek Staniszewski, Marcin Surzycki, Marianna Sztyma, Krzysztof Świętek, Krzysztof Tomalski, Viola Tycz, Tomasz Vetulani, Jowita Wallner, Paweł Warchoł, Małgorzata ET BER Warlikowska, Michał Wójcik
Andrzej Dłużniewski, Jerzy Grabowski, Teresa Klaman, Krzysztof Świętek,
Krzysztof Tomalski, Paweł Warchoł, Małgorzata Warlikowska

Nagroda główna : Anna Janik-Ćieśla

"Łemkowskie Jeruzalem"
Międzynarodowa prezentacja twórczości plastycznej
artystów łemkowszczyzny
Klaudia Maślej, Mychajło Tymoszenko, Mateusz Budzyński, Andrzej Polański, Jarosław Polański, Natalia Hładyk, Pavol Michallic, Mirosław Capovcak, Anna Bulkina, Nestor Bordun, Ołeh Dawydenko, Dmytro Stećko, Ołeksa Manżelij, Julia Słomińska, Sierhij Petluk

"Szary Paryż"
Bogdan Konopka - fotografia z cyklu

Tomasz Tatarczyk
malarstwo, rysunek

"ohne ende und ohne anfang?"
Anna A. Rozkowska - obiekty, instalacja

Henryk Musiałowicz
malarstwo

"Z ciemności i ze światła"
Stanisław J. Woś - fotografia

Sławoj Ostrowski
Rzeźba

"Taniec śmierci"
Kolekcja grafik Uniwersytetu im. Heinricha Heinego w Dusseldorfie
od późnego średniowiecza do końca XX wieku

m.in.: Daniel Nikolaus Chodowiecki, Salvador Dali, Albtecht Dürer, James Ensor, Hans Holbein Młodszy, Oskar Kokoschka, Kathe Köllwitz, Alfred Kubin, Edward Munch, Emil Nolde, Rembrandt Harmensz van Rijn, Edward Munch, Georges Rouault, Ernst Barlach, Kathe Köllwitz, Alfred Hrdlicka, Horst Janssen

Henryk Lula
ceramika

Per Dahlberg w SPATiF

Wystawy współorganizowane przez PGS: