Warsztaty dla dzieci i dorosłych. Świat Techniki.

16 maja zapraszamy na warsztaty dla dzieci oraz spotkanie dla dorosłych z przedstawicielami nowego centrum naukowo-technicznego „Świat Techniki” w Witkowicach (Czechy).

Wydarzenia te towarzyszą wystawie „Colours of Art” z kolekcji Svetlik Art Foundation.

Wstęp wolny. 

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja: [email protected], tel.: +48 58 551 06 21 wew. 111 lub 500 281 923.


TEATR NAUKI
godz. 10.00
Prowadzenie: Jakub Švrček, Adam Iskra
Teatr nauki to zajęcia w rodzaju “science show”, prowadzonego przez ekscentrycznego prof. Hugo Krzemika, który w swym laboratorium przeprowadza najbardziej efektowne doświadczenia chemiczne na oczach widzów. To zabawne naukowe pokazy, dzięki którym dzieci w przystępny sposób zdobędą wiele nowych informacji w zaledwie pół godziny. Ci bardziej odważni będą mieli okazję wykonać własne doświadczenia pod okiem naukowców.

ŚWIAT TECHNIKI
godz. 12.00
Prowadzenie: Jakub Švrček, Adam Iskra
Spotkanie będzie inspirującą prezentacją najnowocześniejszego centrum edukacyjnego w Czechach. Po spotkaniu zapraszamy na bankiet.
Uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni na bezpłatne zwiedzanie Świata Techniki w Ostrawie.

“Świat Techniki” to nowe centrum naukowo-techniczne w Dolnych Witkowicach (Ostrawa, Czechy), upowszechniające naukę i technikę uczniom, studentom oraz szerokiej publiczności, gdzie zwiedzający mogą bawić się, oglądać nietuzinkowe ekspozycje, uczyć się i tworzyć. To miejsce, opowiadające o historii dziedzin technicznych oraz ich rozwoju – cały teren ostrawskiego Świata Techniki jest dziś w skali europejskiej unikatowym dowodem historycznym rozwoju technologicznego „węgiel – koks - żelazo".
To miejsce, w którym na powierzchni 14 000 m2 zwiedzający mogą podziwiać cztery ekspozycje stałe: Świat Dzieci, Świat Nauki i Odkryć, Świat Cywilizacji oraz Świat Przyrody. W ofercie nowego centrum znajduje się także kino 3D, Teatr Nauki (Show & Demo) oraz strefa wystaw czasowych.
Nie ma tu miejsca na nudę i żmudną naukę nad podręcznikami. Widzowie mogą poznać tu zasady funkcjonowania miasta albo ludzkiego ciała, przetransportować się maszyną czasu do epoki mamutów albo dowiedzieć się, jak powstaje tęcza, czy burza.

Więcej informacji: http://www.stcostrava.cz/web/guest/o-projektu