Noc Muzeów 2017

20 maja 2017
Godz. 19:00 - 1:00
Wstęp: 1 zł
(każdy kto kupi bilet na Noc Muzeów ma prawo do zakupu wydawnictw PGS z 50% zniżką, poza wydawnictwami z bieżących wystaw).

Noc Muzeów 2017 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

19:00 - 20:00 - Warsztaty "Smakuj Sztukę" z Joanną Rusinek na wystawie Colours of Art. Kolekcja Svetlik Art Foundation.
Zajęcia, na których porozmawiamy o tym, kim jest kolekcjoner, czym się zajmuje i jaka jest jego rola w sztuce. Obejrzymy kolekcję Jana Svetlika. W nawiązaniu do wystawy omówimy pojęcie Op-artu oraz wykonamy własne „Op-Arty“.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Na warsztaty obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna liczba uczestników: 20 osób.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected] z dopiskiem Smakuj Sztukę. 

22:00 - 24:00 - Nocne warsztaty z rysunku z Danielem Cybulskim
Podczas zajęć pod okiem artysty będziemy rozwijać umiejętności twórcze i kreatywność poznając podstawowe zagadnienia z rysunku.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna liczba uczestników: 20 osób. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych od 15 roku życia.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres mailowym: [email protected] z dopiskiem Nocne warsztaty.

19:30 - 20:30 - „Duchy w Galerii” - gra dla dzieci w wieku 8-13 lat
Punkty gry znajdują się w zwykle nieudostępnianych dla widzów miejscach lub miejscach mało przez nich znanych. W każdym z punktów przygotowane jest stanowisko, dotyczące nieżyjącego już artysty, którego duch nawiedza daną część galerii. Duchy te pojawiają się tylko w nocy, dlatego uczestnicy nigdy ich nie spotkają. Zostawiły jednak listy ze swoim testamentem: okazuje się, że wielcy artyści tacy jak: Leonardo da Vinci, Picasso, Jacek Malczewski, Vincent van Gogh, Rubens, Monet, Chełmoński i Michał Anioł pozostawili po sobie mnóstwo niedokończonych spraw! W swoich listach proszą uczestników gry o wykonanie zadań, na których im nie wystarczyło życia. Wykonanie wszystkich zadań sprawi, że duch artysty będzie mógł spokojnie odejść z galerii, więc każdy z uczestników jest bohaterem, przed którym stoi misja do spełnienia. Dzięki uczestnictwu w grze dzieci poznają tajemnicze zakamarki galerii. Jest to wyjątkowa okazja, by poznać PGS od podszewki: tajemnicze przejścia w budynku oraz pracowników. Dowiedzą się także podstawowych informacji o najważniejszych malarzach w historii, a także będą kształcić swoje zdolności plastyczne, rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość i logiczne myślenie.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres mailowym: [email protected] 

 20:30, 22:00 - Oprowadzania po wystawach
Łódź Kaliska „Parada wieszczów”, „Colours of Art” Svetlik Art Foundation, Krystyna Piotrowska „Jest, czego nie ma”, "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016"

19:00 - 1:00 - Otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych w holach PGS.

---------------------------------

Więcej szczegółów dotyczących Nocy Muzeów na stronie: www.ikm.gda.pl/nocmuzeow