Dzień Dziecka w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

1 czerwca 2017

Gra terenowa "Fotografia Dzikiej Przyrody"

Wiek: 8-15 lat
Godziny: 9:00-11:00, 14:00-16:00
Czas trwania: 90 minut
Zapisy: [email protected]

Zabawa w podchody: do drzew i w wybranych punktach w mieście przyczepione będą ksera zdjęć z wystawy wraz z kopertą, w której będą się znajdowały zadania oraz pytania, dotyczące sztuki, a w szczególności fotografii. Dzieci podzielone będą na dwie grupy, nad każdą z nich będzie czuwał koordynator, decydujący o tym, czy grupa podała poprawną odpowiedź i dający kolejną wskazówkę. Zwycięża grupa, która pierwsza dotrze do PGSu – ostatniego punktu gry. Na zakończenie uczestnicy warsztatów obejrzą wystawę „Fotografia dzikiej przyrody”. 

Budowanie i puszczanie latawców

Wiek: 10-15 lat
Godzina: 12:00-14:00
Czas trwania: 120 minut
Zapisy: [email protected]

Budowa latawca jest zadaniem bardzo prostym, a puszczanie kolorowych latawców od lat jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zabawa sprawia frajdę i dzieciom i dorosłym.
Jeśli pogoda będzie dla Nas sprzyjająca wybierzemy się plaże, przetestujemy stworzone konstrukcje. Gdy latawiec w końcu się uniesie …. zacznie się zabawa.  

3 czerwca 2017

Rodzinne zwiedzanie wystaw

Godziny: 12:00, 17:00
Czas trwania: 60 minut
Zgłoszenia: [email protected]
Wstęp dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny: 1 zł

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy całe rodziny na oprowadzania po wystawach: „Colours of Art” z kolekcji Svetlik Art Foundation; Jerzy Jędrysiak. Grafika „Czarno-biała GRAfika wyobraźni”; Łódź Kaliska, „Parada Wieszczów”; „Fotografia Dzikiej Przyrody 2016”.


Galeria Zdjęć