Dzień Dziecka w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

1 czerwca 2017

Gra terenowa "Fotografia Dzikiej Przyrody"

Wiek: 8-15 lat
Godziny: 9:00-11:00, 14:00-16:00
Czas trwania: 90 minut
Zapisy: [email protected]

Zabawa w podchody: do drzew i w wybranych punktach w mieście przyczepione będą ksera zdjęć z wystawy wraz z kopertą, w której będą się znajdowały zadania oraz pytania, dotyczące sztuki, a w szczególności fotografii. Dzieci podzielone będą na dwie grupy, nad każdą z nich będzie czuwał koordynator, decydujący o tym, czy grupa podała poprawną odpowiedź i dający kolejną wskazówkę. Zwycięża grupa, która pierwsza dotrze do PGSu – ostatniego punktu gry. Na zakończenie uczestnicy warsztatów obejrzą wystawę „Fotografia dzikiej przyrody”. 

Budowanie i puszczanie latawców

Wiek: 10-15 lat
Godzina: 12:00-14:00
Czas trwania: 120 minut
Zapisy: [email protected]

Budowa latawca jest zadaniem bardzo prostym, a puszczanie kolorowych latawców od lat jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zabawa sprawia frajdę dzieciom jak również dorosłym.

Jeśli pogoda będzie dla Nas sprzyjająca wybierzemy się na plaże, przetestujemy stworzone konstrukcje. Gdy latawiec w końcu się uniesie …. zacznie się zabawa.  

3 czerwca 2017

Rodzinne zwiedzanie wystaw

Godziny: 12:00, 17:00
Czas trwania: 60 minut
Zgłoszenia: [email protected]
Wstęp dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny: 1 zł

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy całe rodziny na oprowadzania po wystawach: „Colours of Art” z kolekcji Svetlik Art Foundation; Jerzy Jędrysiak. Grafika „Czarno-biała GRAfika wyobraźni”; Łódź Kaliska, „Parada Wieszczów”; „Fotografia Dzikiej Przyrody 2016”.


Galeria Zdjęć