"Bard W Galerii" Grzegorz Halama

Koncert Grzegorza Halamy z cyklu "Bard w Galerii".

Gospodarzem wieczoru będzie Marek Gałązka.

P.S. Wybór Grzegorza Halamy nie jest przypadkowy. Znakomity satyryk, aktor, kontynuator najlepszych wzorów słynnej zielonogórskiej szkoły kabaretu, obecnie również producent filmowy, swoje pierwsze publiczne wystąpienia zaczynał od śpiewania bardowskich klimatów, a mnie osobiście było tym bardziej przyjemnie, że publicznie wykonywane przez Grzegorza piosenki, to były interpretacje Ballad Edwarda Stachury z moją muzyką.

Żegnając się z Państwem, jako twórca cyklu "Bard w Galerii" serdecznie zapraszam, tym bardziej, że zapowiada się niezwykły i jedyny w swoim rodzaju wieczór, a ja gwarantuję Państwu, że Grzegorz Halama obiecał przygotować cały recital piosenek, które bardzo lubi śpiewać ( a robi to, proszę mi wierzyć naprawdę znakomicie). Marek Gałązka

Grzegorz Piotr Halama (ur. 2 stycznia 1970 w Świdwinie) – polski aktor kabaretowy, filmowy, teatralny, parodysta. Absolwent technikum elektryczno-elektronicznego i studium aktorskiego L'Art Studio w Krakowie. Występuje pod szyldem "Grzegorz Halama Oklasky". W Zielonej Górze od 1996 roku. Jest związany z tak zwanym Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz środowiskową wytwórnią filmową A'YoY. Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie Robin Hood - czwarta strzała oraz jedną z głównych ról w filmie Nakręceni. Był członkiem kabaretu Hi-Fi do zakończenia jego działalności jesienią 2003. Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst "Ja wiedziałem, że tak będzie". Piosenka przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki. Obecnie z Jarosławem Jarosem przedstawia nowy program "Żule i bandziory". Wykreował parodystyczną postać "mało inteligentnego" Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Pierwowzorem tej postaci jest nauczyciel Koszalińskiego Zespołu Szkół Elektroniczno Elektrycznych, do którego uczęszczał Grzegorz Halama. Ostatnio Grzegorz pracuje nad rolą Czesława Skandala – menadżera zespołu Tymona Tymańskiego w musicalu filmowym, którego jest współproducentem, pokazującym krajowy szołbiznes, pod dość wymownym tytułem „ Polskie gówno”.